Ten zabytkowy park znajdujący się w gdańskiej dzielnicy Oliwa, jest jednym z ciekawszych lokalizacji, które warto zwiedzić, będąc w Trójmieście. Założony został przez cystersów i ma niezwykłą historię.
Mówi się, że Tasmania to wyjątkowe miejsce ze względu na łagodne wzgórza, piękną zieleń, a także bogactwo zwierząt. Rzadko jest to kierunek urlopowy Europejczyków, jednak zdecydowanie warto się tam wybrać. Dowiedz się, co możesz tam zwiedzić.
Costa de la Luz ciągnie się od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piaszczyste plaże i wiele historycznych miejsc do zwiedzenia sprawiają, że corocznie na wybrzeże przybywa mnóstwo turystów.
Jezioro Como we Włoszech, a dokładnie w Lombardii, jest jednym z najbardziej malowniczo położonych miejsc w regionie. Co roku odwiedzają je tłumy turystów, mimo dość wysokich cen w tamtejszych kurortach. Dawniej jezioro słynęło głównie wśród ludzi sztuki, dziś chętnie wybierają się tam postacie z pierwszych stron gazet.
Korynt leży w środkowej Grecji na Półwyspie Peloponeskim. Miasto jest zamieszkiwane przez około 36 tys. osób. Dawniej stanowiło jeden z najważniejszych greckich polis. Dziś po dawnej świetności są tam jedynie pozostałości w postaci ruin świątynnych i fortyfikacji. Miejsce z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom historii i greckiego klimatu. Po długim zwiedzaniu można zrelaksować się na jednej z lokalnych plaż lub spróbować przysmaków regionalnej kuchni.
Tossa de Mar to niewielkie miasteczko zlokalizowane w hiszpańskiej Katalonii na słynnym wybrzeżu Costa Brava. Znane jest z urokliwych plaż i zatoczek, a także ciekawej architektury. Co warto zobaczyć podczas pobytu w Tossa de Mar?
Kosowo leży w południowej części Europy. Jest zamieszkiwane przez niespełna dwa miliony osób. Językami urzędowymi są albański oraz serbski, natomiast oficjalną walutą jest euro. Stolicą i zarazem największym miastem Kosowa jest Prisztina, w której mieszka ponad 140 tys. osób. Stanowi ona główny ośrodek handlowy, przemysłowy oraz akademicki. W mieście znajduje się uniwersytet kształcący około 30 tys. studentów.
Osobom, które szukają bliskiego kontaktu z naturą, wakacje na wyspie Borneo na pewno przypadną do gustu. Bogactwo fauny i flory, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niezwykli ludzie – wszystko to czeka na jednej z największych wysp na świecie. Jak zaplanować wycieczkę na Borneo?
Podróż na Hawaje to z pewnością źródło niezapomnianych przygód. Jakie atrakcje turystyczne mają do zaoferowania wyspy? O jakiej porze roku najlepiej zdecydować się na podróż? Poznaj ciekawostki o Hawajach, które warto znać jeszcze przed wyjazdem na archipelag.
Beata Pawlikowska w podróży jest praktycznie cały czas, ale czy są miejsca, których jeszcze nie widziała? Gdzie planuje pojechać teraz i co myśli o wakacjach all inclusive? Na te pytania odpowiedziała w rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską.
Coraz więcej osób interesuje się dietą roślinną. Dzięki temu na sklepowych półkach jest szeroki wybór wegańskich zamienników nabiału, mięs czy gotowych dań. W dużych miastach jak grzyby po deszczu wyrastają wege restauracje. A jak sprawa wygląda, gdy weganie udają się na wakacje do małych miejscowości? Mają co jeść, czy jednak muszą obejść się smakiem?
Radosław Majdan opublikował na instagramowym koncie zdjęcia ze szwedzkich wakacji. Wśród fotografii pojawiły się te z Heniem i od razu zdobyły serca internautów. Fani Majdanów już ubolewają nad tym, że ich rodzinna wyprawa pomału dobiega końca. - Szkoda, że już wracacie do domu. Zaczynam dzień sprawdzając, co u was słychać - czytamy pod postem.
Agadir to wielowiekowe miasto w Maroko, usytuowane w zachodniej części państwa u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Atrakcyjność, komfort pobytu i bezpieczeństwo Agadiru sprawiają, że to najchętniej odwiedzany kurort przez zarówno turystów, jak i osób, wybierających się na wczasy.
Mimo że Agnieszka od kilkunastu lat jeździ na wózku inwalidzkim, nie zamierza zamykać się w czterech ścianach i wegetować. Wręcz przeciwnie, spełnia swoje marzenia m.in. podróżując po świecie. Ostatnio była we Włoszech i korzystała z tego, na ile tylko mogła. Nam opowiedziała o akceptacji swojej niepełnosprawności i apetycie na życie.
Podróżowanie w czasie tegorocznych wakacji będzie wyglądało nieco inaczej niż zazwyczaj. Są jednak miejsca, do których można się wybrać bez większych komplikacji. Gdzie najlepiej wyjechać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli ekspert rynku turystycznego, Maciej Nykiel oraz polska stewardessa, Martyna Tchórz.
Pattaya to średniej wielkości miasto, liczące około 100 tys. mieszkańców. Leży nad Zatoką Tajlandzką, około 120 km od Bangkoku, stolicy Tajlandii. Pattaya zawdzięcza swój dynamiczny rozwój m.in. seksturystyce oraz pobliskiemu lotnisku. W latach 60. XX wieku była to niewielka wioska rybacka, dziś jest jednym z najpopularniejszych kurortów całej Azji, odwiedzanym przez miliony turystów każdego roku. Oficjalną walutą jest bat (THB), natomiast język urzędowy to tajlandzki. Ponad 93% mieszkańców Tajlandii wyznaje buddyzm. Lokalne biura w Pattayi oferują wycieczki do najciekawszych miejsc w mieście i okolicach za rozsądną cenę.
Europosłowie są za tym, by wydawać zaświadczenia potwierdzające prawo do swobodnego podróżowania po Europie podczas pandemii. Paszporty szczepionkowe miałyby obowiązywać nie dłużej niż 12 miesięcy.
Przed nami sezon urlopowy, a więc nasuwa się pytanie – gdzie i z kim spędzić urlop? Z ukochanym? A może czas wyrwać się z rutyny i pojechać z przyjaciółkami na weekend? O wadach i zaletach wyjazdów bez partnera porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką i trenerką rozwoju osobistego, oraz aktorem Wojciech Błachem i jego żoną, Agnieszką Błach.
Ania Wendzikowska uwielbia podróże. Od lat głośno o tym mówi i relacjonuje swoje wyprawy w mediach społecznościowych. Ostatnio natomiast napisała słów kilka na temat wakacji z córkami. Jak znoszą wojaże mamy?
Kuala Lumpur jest stolicą Malezji i największym miastem w tym państwie. To prawdziwy tygiel architektoniczny. Obok supernowoczesnych budynków można zobaczyć chińskie i hinduskie świątynie, a także bazary i targowiska z miejscowymi produktami.
Unia Europejska do 25 czerwca zamierza wprowadzić tzw. paszport covidowy, który ułatwiłby swobodne podróżowanie oraz korzystanie m.in. z kin czy infrastruktury hotelowej. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że Polska uczestniczy w procesie, który ma doprowadzić do wprowadzania w tym terminie zaświadczeń cyfrowych.
Michał Cessanis przed 10 października 2020 r. dotarł do Trydentu, który we Włoszech uważany jest za jedno z najlepszych miejsc do życia. – Patrząc na architekturę i góry otaczające miasto zupełnie mnie to nie dziwi - oznajmił. Po obejrzeniu tego materiału, gdy minie pandemia, na pewno powiecie: do zobaczenia w Trydencie! Oto miejsca, które warto zwiedzić.
Czy podróżując "na kciuka" czują się bezpiecznie? Co jest ich zdaniem najlepsze w podróżowaniu autostopem? Jakich rad mogą udzielić początkującym w tej dziedzinie i czy sami zabierają autostopowiczów? Naszymi gośćmi byli Michał Cessanis i Paweł Pomin, którzy uwielbiają ten styl podróżowania.
Agnieszka Lal to podróżniczka, blogerka i fotografka, która zwiedziła już 70 krajów. Obecnie mieszka w Los Angeles. Czym się kieruje wybierając kierunki swoich podróży? Jak przygotowuje się do wyjazdów? Kto jej towarzyszy? I którą podróż wspomina najlepiej? Z blogerką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Tomasz Jakimiuk od pięciu lat podróżuje po świecie. W zeszłym roku wyruszył do Chin. Jego środkiem transportu była hulajnoga. W czasie podróży korzystał także z autostopu. O tej niezwykłej wyprawie Tomek opowiedział w Dzień Dobry Wakacje. Kogo spotkał na swojej drodze? Czego się nauczył w czasie tej podróży? Zobaczcie, czy do naszego studia też przyjechał na hulajnodze :)
Kultura Japonii jest pełna skrajności. Z jednej strony uwielbia kicz, a z drugiej to kraj dobrych manier i ścisłej hierarchii. Czy to dlatego tak bardzo nas fascynuje? O japońskiej codzienności opowiedziała Alexa Łuczak. 18-latka wyjechała do Japonii trzy lata temu. Pracuje tam jako modelka i dziennikarka w śniadaniowej telewizji. Czy dziewczyna czuje się tam bezpiecznie? I dlaczego według Jarka Japonia to kraj infantylny?
Łukasz Hećman oraz Kamil Kowalewicz i jego żona Małgorzata uwielbiają podróżować. Dla Łukasza i Kamila to jednak spore wyzwanie, ponieważ jeżdżą na wózkach inwalidzkich. Z gośćmi "Zielonych drzwi" Anna Maruszeczko rozmawiała o komforcie podróżowania osób niepełnosprawnych. Jakie przeszkody czekają podróżujących o ograniczonej sprawności ruchowej? Czy na swojej drodze spotkali się z odmową pomocy? Skąd obawy Pani Małgorzaty przed samodzielną wyprawą męża?
W trakcie podróży samolotem, pociągiem czy autokarem wiele osób zachowuje się obrzydliwie. Zostawiają po sobie - oględnie mówiąc - nieporządek w toalecie, rozpychają się na siedzeniach, nokautując przy tym łokciami osoby obok, pałaszują jedzenie o wątpliwym aromacie, który wykręca nosy współpasażerów. Co robią jeszcze? O tym dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Sam też miał pewną przygodę w pendolino.
Za sobą mają już prawie 300 dni podróży. Zdwiedzili całą Amerykę Środkową i Południową, a na tym nie koniec! Teraz przyszedł czas na Afrykę. Z rodziną Łopacińskich z Torunia rozmawiała dziennikarka Urszula Chincz. Czy nie bali się panującej w Afryce eboli? Czy udało im się wejść na Kilimandżaro? Co robili w wiosce masajskiej?