Wybierając się na górską wędrówkę musimy pamiętać o wielu czynnikach, dzięki którym możemy uniknąć tragedii.
Ania jest osobą niewidomą, która korzysta z pomocy psa asystującego. Dzięki niemu może funkcjonować w przestrzeni publicznej z wyjątkiem jednej z jarocińskich restauracji.
Niedowidzący Dominik Dusza i jego pies przewodnik Melba tworzą zgrany duet. Razem studiują na Uniwersytecie Śląskim i mieszkają w akademiku. Nie odstępują siebie na krok. - Wszędzie się ze mną przemieszcza - zapewnia opiekun labradorki w Dzień Dobry TVN.
Pies przewodnik zapewnia samodzielność osobie niedowidzącej lub niewidomej. Jest specjalnie szkolony, by wykonywać swoje zadania. Ale opiekun czworonoga też musi wykonać pracę, by stanowili zgrany duet. Jak wygląda życie z takim psem?
Cookie zaczęła pracę w Bukowinie Tatrzańskiej, Rummy - w okolicach Pabianic. Unikatowy w skali kraju projekt realizuje poznańska Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik.
Czy osobie niewidomej zależy na tym, jak wygląda? Na pytanie Anny Maruszeczko odpowiedziała Dorota Ziental, która nie widzi od 8 lat. Dlaczego Pani Dorota tak bardzo przykładę wagę do swojego wizerunku? Jak dba o urodę? Ile zajmuje jej to czasu? Jak robi zakupy i kto jej w tym pomaga? W studiu Dzień Dobry TVN Pani Dorocie towarzyszył jej partner Sebastian Grzywacz. Skąd wiedział, że jego wybranka jest atrakcyjną kobietą?