Macierzyństwo to sprawa piękna i równie skomplikowana. Wiedzą o tym panie, które pierwszy, drugi, a może i trzeci poród mają już za sobą. Stres, zmęczenie, do tego szalejąca burza hormonów. W niektórych przypadkach na drodze do szczęścia pojawia się jeszcze jeden problem… płeć dziecka. Z psychologiem Zuznanną Butryn rozmawiałam o kobietach, które żałują macierzyństwa, bo nie dostały tego, czego oczekiwały.
Pesymista zawsze uważa, że szklanka jest do połowy pusta. Ta znana metafora bardzo dobrze oddaje podejście osoby o takim sposobie myślenia. Charakteryzuje się ono swego rodzaju czarnowidztwem i dostrzeganiem wad życia. Kim jest pesymista i skąd bierze się jego negatywna postawa?
Każdy powód jest dobry, by sobie ponarzekać. My, Polacy chętnie narzekamy np. na korki, kolejki, na to, że za oknem jest słońce lub, że pada deszcz, na złe relacje z szefem lub to, że brakuje nam pieniędzy. Czy narzekanie to polska cecha narodowa, czy może czynność, która pozwala rozładować napięcie, stres i która przynosi ulgę narzekającemu? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Kanadyjczyka Charlesa Daigneault i Meksykanina Miguela Avonza, którzy od kilku lat mieszkają w Polsce.