Powodem są zamieszki, które wybuchły po zadźganiu trzech kilkuletnich dziewczynek.
Malezja to kraj leżący w Południowo-Wschodniej Azji. Jej większa część położona jest na Półwyspie Malajskim, gdzie graniczy ona z Tajlandią. Pozostałe terytorium Malezji znajduje się na wyspie Borneo, której fragmenty należą do Indonezji i Brunei.
Hania Stach od roku przebywa w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Mieszka tam razem ze swoim partnerem Igorem i synkiem Iwo. W związku z pandemią wszystkie koncerty zostały odwołane, piosenkarce nie spieszy się więc z powrotem do Polski. O swoim malezyjskim życiu i najbliższych planach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
To się nazywa siła Internetu! Dzięki opublikowanemu w sieci filmikowi malezyjska youtuberka otrzymała uniwersyteckie stypendium, udzieliła wywiadów w prasie oraz przyczyniła się do budowy wieży telekomunikacyjnej w pobliżu rodzinnej miejscowości. A wszystko dzięki temu, że spędziła noc na drzewie, żeby zdać egzamin online. Poznaj niezwykłą historię 18-letniej Veveonah.
Narimah Samat jest fanką mocnych doznań. W czasie studiów wzięła udział w programie, w którym musiała zjeść żywą ośmiornicę. Wygrała, a pieniądze przeznaczyła na studia i dom dla jej rodziny. Po ukończeniu edukacji zakochała się w off-roadzie i założyła firmę, która zajmuje się między innymi organizacją ekstremalnych rajdów samochodowych i rowerowych. Czy religia faktycznie ją ogranicza? W Dzień Dobry TVN materiał prosto z malezyjskiej dżungli.
Mówią o nich ludzie-ryby, ponieważ słyną z niezwykłych zdolności nurkowania i niemal nigdy nie schodzą na ląd. Dominika Kulczyk z kamerą "Efektu Domina" spotkała się 12-osobową rodziną Mahlinana i Sofiny, która prowadzi tradycyjne życie na łodzi. W studiu gościliśmy Rosalyn Dawilę Venning i Torbena Venninga, którzy założyli organizację pozarządową pomagającą ludowi Badjao dostosować się do zmieniających się warunków społeczno-politycznych i do życia w "normalnym świecie".
Wioski otoczone ścianą tropikalnej roślinności. Serdeczni mieszkańcy. Jak żyje się w malezyjskiej dżungli? Czym zajmują się tam rdzenni mieszkańcy Malezji? Zobaczcie nasz reportaż.
Ci skinheadzi są inni - sprzeciwiają się podziałowi rasowemu. W swoich szeregach mają i Hindusów, i Chińczyków. Nie są nazistami i nie domagają się Malezji na Malajów. Miała rację Eva Minge - kwiaty przystoją mężczyźnie, a nawet skinheadowi - Ci swoje ciała mają udekorowane kwietnymi motywami. Czy Marcin Prokop wybrałby się z nimi na wakacje do Malezji? Sprawdźcie!
Artur Owczarek, Roman Popławski, Dagmara Kowalczyk, Rafał Ciepły i Tomasz Dargacz wzięli udział w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie. Rajd odbył się w Malezji. W głębi malezyjskiej dżungli, w porze monsunowej, walczyli z przyrodą i z samymi sobą. Robale, gady, błoto, brud i skrajne warunki higieniczne. Jak wygląda rajd w morderczych tropikach? W studiu Dzień Dobry TVN nasi goście opowiedzieli, jak przetrwać w warunkach ekstremalnych.
Dwa lata temu przyjechała na staż do Malezji. To miała być tylko krótka przygoda, ale 25-letnia Zuza Chmielewska znalazła w Kuala Lumpur swój raj na ziemi. Tu pracuje i pisze jedynego polskojęzycznego bloga o Malezji. Reporterce Dzień Dobry TVN pokazała, jak wyglądają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Malezji. Czy święta są komercyjne czy bardziej religijne? Czy z tamtejszych produktów można zrobić tradycyjne polskie dania wigilijne?
Kit Fui Bruczkowski jest Malezyjką, Marcin Bruczkowski - Polakiem. Połączyła ich nie tylko miłość do siebie, ale i do jedzenia. W kuchni Dzień Dobry TVN przygotowali: shanghai pancakes, czyli naleśniki shanghai, mango lassi oraz chicken tikka masala.
Środek malezjańskiej dżungli, skorpiony, węże, wysoka temperatura i ogromna wilgotność czyli: rajd Rainforest Challenge. Jak przetrwać to wyczerpujące wyzwanie powiedzieli nam uczestnicy: Agnieszka i Marek Janaszkiewicz.