Kamil Niedużak mówi o sobie, że jest taksówkarzem nowej generacji. Lubi ludzi i rapuje. W swoich tekstach Pan Kamil przybliża pracę taksówkarza. Czy rozmowy z klientami są dla niego inspirujące? O swojej muzycznej pasji Kamil Niedużak opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Zmiana zawodu i miejsca pracy to jedne z najbardziej stresujących momentów w życiu. W Dzień Dobry TVN o tym dlaczego tak jest i jak radzić sobie z tymi emocjami, rozmawialiśmy z Haliną Piasecką – coachem szczęścia w obszarze pracy i Tomaszem Ciachorowskim inżynierem z wykształcenia i aktor z powołania. Jakie są sygnały, które mówią nam, że powinniśmy pomyśleć nad zmianą pracy?
Paweł Majerczyk jest projektantem mody. Od urodzenia jest osoba niepełnosprawną. Choruje na artrogrypozę, czyli wrodzony zespół objawów, które charakteryzują się przykurczem stawów. Paweł porusza się na wózku, nie może ruszać rękami i palcami, dlatego wszystkie czynności manualne wykonuje ustami. Właśnie przygotowuje się do debiuanckiego pokazu. Kto mu w tym pomaga? Paweł swoją postawą chce też udowodnić innym niepełnosprawnym, że wystarczy wyjść z domu i otworzyć się na inny świat, by być szczęśliwym.
Sztuka, podobnie jak przyroda, nie lubi próżni. Grupa Rurales jeździ po Polsce szukając ścian pod murale. Jak mówią, to dla nich odskocznia od miejskiego zgiełku. Skąd pomysł, by malować murale w wiejskim krajobrazie? Jak reagują na nich miejscowi?
Napisz dlaczego #JesteśWyjątkowy i pamiętaj, poranek spędzony z nami oznacza, że #ToBędzieDobryDzień! Zapraszamy codziennie od 8.00!
Poznajcie Wietnamczyków, dla których Polska stała się nową ojczyzną i drugim domem. Tu żyją, pracują, tu założyli rodziny.
Łukasz Kaznowski choruje na rdzeniowy zanik mięśni od siódmego miesiąca życia. Choroba powoduje, że jest wyjątkowy słaby fizycznie. Sam może tylko prowadzić wózek elektryczny jedną ręką, pisać na klawiaturze komputera i zjeść posiłek. W pozostałych czynnościach potrzebuje pomocy. Jednak to nie przeszkadza mu cieszyć się życiem i - jak mówi - bawić się na całego. Łukasz jest też autorem książki "Luzak na kółkach". Zobaczcie reportaż Ludwika Lisa i poznajcie Łukasza.
Jakie jest Twoje ulubione ciasto w przerwie na kawę? Jeśli jeszcze go nie masz, to rozwiążemy Twój problem ;-) W kuchni Dzień Dobry TVN Beata Kartowicz przygotowała: eklery z kremem Patisierre, tartaletki z kajmakiem i karmelizowanymi orzechami oraz mini brownie z kremem waniliowym i malinami.
Ania Woldanowska lubiła swoją pracę w korporacji, właśnie dostała podwyżkę i awans kiedy pojawiło się dziecko... "Ten pierwszy moment, to było takie zaburzenie. Co, ja mam z pracy zrezygnować? To się bardzo szybko przewartościowało. (...) W momencie kiedy się pojawiło moje dziecko ja zyskałam te super-moce. To macierzyństwo mnie tak mocno nakręciło do tego żeby robić coś więcej". Poznajcie supermamę!
Hubert Migaczew jest utytułowanym trenerem bokserskim, który pomaga młodym ludziom nie wpaść w złe towarzystwo. Jak dociera do młodzieży? O swojej niezwykłej pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN. Do studia przyszedł ze swoimi wychowankami: raperem Damianem Chmielewskim i bokserem Mateuszem Trycem. Jak trafili do trenera? Co dał im boks?
Przez problemy z tarczycą Agnieszka Szaniawska miała nigdy nie doświadczyć macierzyństwa. Lekarze twierdzili, że nawet jeśli zajdzie w ciążę, to jej nie donosi. Pani Agnieszka urodziła jednak 3 lata temu zdrową córeczkę Gabrysię. Poza byciem mamą jest również instruktorką fitnessu i posiada własny klub, w którym prowadzi zajęcia na trampolinach.
Tomasz Zeliszewski, perkusista Budki Suflera: "Tacy jesteśmy i tak brzmimy (...) Płyta winylowa, jeżeli chodzi o dźwięk, pokazuje nas, pokazuje muzyków w sposób najbardziej naturalny, najbardziej wiarygodny, najbardziej prawdziwy. To miłe, że z powrotem można robić płyty winylowe (...) w kraju". Macie w domu płyty winylowe? Lubicie ich słuchać?
O burlesce i boylesce rozmawialiśmy performerką, instruktorką tańca, nauczycielką i matką polskiej burleski - Betty Q. Zobaczcie burleskę w wykonaniu mężczyzn.
Joanna Wiszniewska, która wygrała walkę z rakiem, postanowiła założyć na terenie szpitala niecodzienny salon piękności, w którym chore kobiety, po chemii, odzyskują godność, pewność siebie i uśmiech na twarzy. Przychodzą do niej, by choć na chwilę wyrwać się ze szpitalnego korytarza, po nowe włosy, brwi i rzęsy... Zobaczcie reportaż Ludwika Lisa.
Marcin Prokop napisał książkę, która zabiera nas w podróż do czasów jego dzieciństwa. Zapraszamy do obejrzenia reportażu Ludwika Lisa w którym, Marcin Prokop opowiada m.in.: jak zrodził się pomysł napisania tej książki, jak wyglądał jego najnowocześniejszy komputer i czym różnią się kozaki damskie od oficerskich! W studiu, autor, zdradził nam czy historie opisanie w książce są autentyczne!
Tylko u nas, w niedzielę Marcin Prokop zdradzi, jak wyglądało jego dzieciństwo na warszawskim Grochowie. Kim był Gruby - postrach prokopowego podwórka? Gdzie Marcin Prokop umawiał się na randki? Czy koleżanka ze szkoły pamięta jego pocałunek? Z jakiego powodu nikt nie chciał ćwiczyć z Prokopem na WF-ie? Dlaczego wymyślił wyimaginowanego brata i papierowy komputer? I jak dzisiaj smakuje zupa w szkolnej stołówce? O tym w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN. A teraz namiastka tego, co zobaczycie w niedzielę! Zapraszamy od 8:30!