Przy tego rodzaju transakcjach czasem zdarzają się problemy. O tym, na co uważać opowiedzieli w Dzień Dobry TVN dziennikarz programu "Uwaga! TVN" Mariusz Zieliński i dziennikarz motoryzacyjny TVN Turbo Grzegorz Duda.
Przekręcanie liczników to prawdopodobnie najpopularniejsze oszustwo stosowane przez nieuczciwych handlarzy samochodów. Wraz z rozwojem technologii ta metoda stała się jeszcze trudniejsza do wykrycia.
Przebieg, stan wizualny i techniczny, rok produkcji, liczba właścicieli - to zaledwie część czynników, które wpływają na cenę używanego auta. Okazuje się, że równie istotne znaczenie ma kolor karoserii.
Nowe dowody rejestracyjne samochodów w Polsce będą wydawane osobom, które złożą o nie wnioski po 1 maja 2022 r. Nie będzie to jednak obowiązkowe. Dlaczego? Co się zmieniło?
Teoretycznie okres wakacyjny to czas, kiedy odnotowuje się spadek popytu na rynku samochodowym. Jednak sytuacja w 2020 wygląda inaczej, analitycy rynku nie wykluczają, że chętnych na zakup auta będzie więcej niż zwykle o tej porze roku. W dobie pandemii znacząco zwiększył się bowiem popyt na kampery. Skąd to zainteresowanie?
Samochód jest inwestycją, która wymaga przemyślenia. Co powinniśmy uwzględnić, decydując się na jego zmianę lub zakup pierwszego pojazdu? O tym rozmawialiśmy w naszym studiu z ekspertkami do spraw motoryzacji.
Wielu marzy o nowiutkim, pachnącym samochodzie prosto z salonu, niestety nie każdego stać na taki luksus. Wtedy warto rozważyć zakup auta używanego. Niestety niektórzy sprzedający nie są uczciwi i zatajają fakty, które mają wpływ na decyzję kupującego. Zatem, jak nie dać się oszukać i, co nam grozi, jeśli kupimy kradziony samochód? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: autora programu „Samochód marzeń: kup i zrób” Krzysztofa Róga, rzeczoznawcę techniki samochodowej PZM Ryszarda Ciechańskiego oraz asp. Roberta Opasa z Komendy Stołecznej Policji.