Krystyna Kofta kilkanaście lat temu zmagała się z rakiem piersi, co skłoniło ją do napisania książki i podjęcia aktywnej działalności w akcjach profilaktyki tej choroby. Niedawno przeszła udar, który także odbił swoje piętno na jej codzienności. W szczerym wywiadzie dla magazynu "Viva!" pisarka opowiedziała o trudnych doświadczeniach i o tym, co w życiu powinno być naprawdę ważne.
Książka wielu osobom nieodłącznie kojarzy się z zapachem papieru i szelestem przekładanych stron. Coraz częściej przekonujemy się jednak do jej cyfrowej wersji. Ma to związek przede wszystkim z wygodą czytelnika i łatwością dostępu do ukazujących się na rynku tytułów, zarówno nowości, jak i klasyki. Dobra literatura zawsze pozostaje w modzie, bez względu na format, w jakim się pojawia. W wersji elektronicznej wydano m.in. powieści Krystyny Kofty.
Polscy aktorzy, muzycy, pisarze i podróżnicy włączyli się do akcji, która ma na celu promocję dobrej literatury i pomoc dzieciom. Na czym polega "Biblioteka Dobrych Myśli" i jak można się do niej przyłączyć, opowiedziały w studiu Dzień Dobry Wakacje: Krystyna Kofta i koordynatorka akcji Karolina Kucharska-Sieniła.
Kilka dni temu przerwano trasę koncertową zespołu Roxette. W 2002 roku u wokalistki grupy Marie Fredriksson zdiagnozowano raka mózgu. Jednak dotychczas praca pomagała gwieździe w walce z chorobą. Niestety jej stan zdrowia uległ pogorszeniu. O sile ludzkiego ducha rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN. Na naszej kanapie zasiedli: Maciej Damięcki, aktor, który pokonał raka, Agnieszka Kowalska, żona zmarłego aktora Macieja Kozłowskiego, który przegrał walkę z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, oraz Krystyna Kofta, która miała nowotwór piersi. Czy praca pomaga w walce z chorobą? Co daje publiczne przyznanie się do złego stanu zdrowia?
Kiedyś przed Facebookiem też istaniało życie społeczne - twierdzi Marcin Prokop i na dowód pokazuje w studiu Dzień Dobry TVN tzw. zeszyt złotych myśli. Czym były "zeszyty złotych myśli"? Dlaczego warto pisać pamiętnik? Co zazwyczaj opisujemy w pamiętniku i jak powinno się taki pamiętnik prowadzić? O swoich pamiętnikach opowiedziały nam: pisarka Krystyna Kofta oraz aktorki: Dorota Naruszewicz i Agnieszka Wielgosz. Prowadziłyście kiedykolwiek pamiętnik?
Pisarka Krystyna Kofta na temat swojej choroby, raka piersi, napisała kilka felietonów. Na początku trochę żałowała tego ekshibicjonizmu, ale teraz z perspektywy czasu wie, że zrobiła dobrze. Upubliczniając informacje na temat choroby, zachęciła wiele Polek do tego, by się badały. Co o "chorowaniu na ekranie" i tym, że jedne gwiazdy chętnie mówią o swoich chorobach, a inne nie myśli dziennikarka Ewa Wojciechowska, gość Dzień Dobry TVN?
Anna Dziewit odwiedziła trójkę polskich wybitnych pisarzy: Krystynę Koftę, Zygmunta Miłoszewskiego oraz Stefana Chwina. Jak żyć z pisarzem i nie zwariować?
Przyszła mama Anna Dziewit poleca tym razem w Dzień Dobry TVN coś dla dzieci, czyli „Sto bajek” Jana Brzechwy. Rekomenduje też książkę Jonasa Johanssona „Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął” oraz „Małą encyklopedię małżeńską” Krystyny Kofty. Wybór pozostawiamy Tobie!
Pamiętam bardzo dobrze moje pierwsze spotkania z teściową, matką Cezarego - wspomina aktorka Katarzyna Żak. Początkowo byłam przyjęta dosyć chłodno. Zaraz po weselu miałam trudności z mówieniem do niej "mamo" - dodaje. Pisarka Krystyna Kofta przez ponad osiem lat mieszkała z matką swojego męża Mirosława i dzieckiem w dwóch pokojach. - To był jakiś koszmar. Czułam się cały czas oceniana i lustrowana - wyznaje w Dzień Dobry TVN.