kontakty

    kontakty

    Fakt, że jest mniej zachorowań na COVID-19 i powoli zaczynamy wracać do normalnego życia nie dla każdego stanowi powód do radości. Osoby ciężko doświadczone przez pandemię, introwertycy czy osoby wysoko wrażliwe mogą mieć spore kłopoty z ponowną adaptacją. Jak na nowo przyzwyczaić się do ludzi? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Kucewicz, psychoterapeutką.

    Izolacja społeczna z miesiąca na miesiąc męczy nas coraz bardziej, a gabinety terapeutów przeżywają prawdziwe oblężenie. Naukowcy potwierdzają - relacje z innymi ludźmi stanową źródło naszej siły: fizycznej, intelektualnej, emocjonalnej i kulturowej. Rodzimy się nastawieni na budowanie więzi, a zbyt długa i niechciana samotność negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Jak sobie z tym radzić? O tym opowiedziała nam Urszula Dąbrowska, biolożka, dziennikarka i pisarka, autorka książki "Życie towarzyskie mózgu".

    Szybki rozwój internetu i gigantyczny sukces sieci społecznościowych spowodował, że spora część interakcji międzyludzkich przeniosła się do sieci. Dlaczego tak chętnie kontaktujemy się z przyjaciółmi i znajomymi za pośrednictwem internetu? O przyjaźni w czasach internetu rozmawialiśmy z psychologiem społecznym Joanną Heidtman i autorką aplikacji społecznościowej, która ułatwia ludziom spotkania w "realu", Karoliną Demiańczuk.