Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Warszawski aż 90 proc. ankietowanych nauczycieli zadeklarowało, że na lekcjach korzysta z technologii cyfrowych, natomiast połowa uczniów twierdzi, że w ich szkole na lekcjach nie są one stosowane. A jak jest według gości Dzień Dobry TVN: nauczycielki roku 2017 Marty Florkiewicz-Borkowskiej, eksperta z Instytutu Badań Edukacyjnych prof. Krzysztofa Biedrzyckiego oraz dziennikarza i nauczyciela historii Jana Wróbla? Co uczniom i nauczycielom dają nowoczesne technologie?
Piątkowy przegląd prasy przygotowuje dla nas Jan Wróbel. Na jakie wiadomości zwrócił uwagę w tym tygodniu? Dowiedzieliśmy się przy okazji, że Janek zna pewnego ultrasa w sutannie.
Dzisiejszy przegląd prasy przygotował dla nas sprytny, mądry, odważny, uważny i kochający ludzi Jan Wróbel. Wrócił m.in. do sprawy spotu Ministerstwa Zdrowia, w którym króliki namawiały nas do rozmnażania. Dlaczego Janek nie chciałby mieć taty królika?
Filip Chajzer spotkał się z "millenialsami" czyli ludźmi urodzonymi na przełomie wieków, którzy właśnie teraz wchodzą na rynek pracy ... i zmieniają go na własną modłę. Czy rzeczywiście ich filozofia zawiera się w stwierdzeniu: "Pracujemy po to, żeby żyć, a nie żyjemy, żeby pracować"? Czy takie podejście to fanaberia, czy raczej efekt wychowania w innej rzeczywistości i poczucia swojej wartości?
Tym razem w naszym cyklu "Szkoła w (re)formie" postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nowej podstawie programowej. Których uczniów dotyczy? Co jest jej głównym grzechem? Czy faktycznie cofa nas do XX wieku? O szkole "dwóch prędkości" i skutkach reformy szkolnictwa w Dzień Dobry TVN mówili dr Maciej Jakubowski - ekonomista i socjolog z Evidence Institute oraz nauczyciel historii Jan Wróbel.
Wczoraj Prezydent RP Andrzej Duda zatwierdził swoim podpisem kontrowersyjną dla wielu reformę edukacji, która m.in. likwiduje gimnazja i przywraca czteroletnie licea. Jakie wady dostrzega w niej nauczyciel Jan Wróbel? Zapytaliśmy go o to w Dzień Dobry TVN.
Jako że rozpoczyna się rok akademicki, dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił wybrać się na wykład ze studiowania. Podczas tej pouczającej lekcji miał możliwość zwiedzenia akademika. W jaki sposób przekroczył Checkpoint Charlie? Dlaczego przy okazji przeglądu pokoi włączył mu się radar "na syf"? Dowiedzieliśmy się również, z czego studenci pozyskują makaron i w jakich okolicznościach najlepiej konstruuje się robota kroczącego.
W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad przygotowaniem reformy edukacyjnej. O tym, czy polska szkoła potrzebuje kolejnych zmian, rozmawialiśmy z Janem Wróblem i Krzysztofem Biedrzyckim. Jak polski system edukacji wygląda na tle innych krajów i na czym, zdaniem naszych gości, powinni się skupić reformatorzy? Czy istnieje idealny system edukacji?
Z badań wynika, że Brytyjczycy chowają swoje drobne w różnych zakamarkach mieszkań. Podobno najwięcej pieniędzy "skitranych" jest w sofach. Po tej informacji Marcin Prokop ruszył w kierunku naszej kanapy, żeby sprawdzić, czy mamy tam ukryte miliony. Zobaczcie, co znalazł...
Tym razem przegląd prasy dla widzów Dzień Dobry TVN zrobił Janek Wróbel. Szczególną uwagę zwrócił na tekst, w którym przedstawiono ceny pewnego biurka. Według naszego gościa jest to równie tajemnicza historia, jak ta dotycząca TW Bolka. Janek podzielił się z Marcinem Prokopem intymną historią z własnego życia.
Jednym z celów nowego rządu będzie reforma oświaty. Czy likwidacja gimnazjów to dobry pomysł? Czy oznacza to powrót do starego systemu edukacji? Co o planowanych zmianach sądzą nasi eksperci? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jana Wróbla – nauczyciela, publicystę oraz dr hab. Krzysztofa Biedrzyckiego - Eksperta Instytutu Badań Edukacyjnych, pracownika UJ.
Gość Dzień Dobry TVN Jan Wróbel jest z pokolenia dzieci, które grały w pikuty i ganiały po podwórku z kluczem na szyi. Obecnie dzieci są wychowywane pod kloszem. Z czego to wynika? A może jest to wina Marcina Prokopa? ;)
Od września tego roku w sklepikach szkolnych można kupić jedynie zdrową żywność. Czy z takiego obrotu sprawy są zadowolone dzieci? Podobno już szerzy się szprzedaż słodkości na "nielegalu";) Kim są dilerzy drożdżówek?
Jak lata muszka Jana Wróbla? Czy George Clooney wystartuje w wyborach prezydenckich i kto by na niego zagłosował? Czy Miloš Zeman "rzucił szablą" i, czy w związku z tym rzuci picie? Zapraszamy na przegląd prasy Doroty Wellman i Jana Wróbla :)
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wróbla postanowiliśmy zrobić niespodziankę wyjątkowemu przedstawicielowi tych ptaków Jankowi Wróblowi. Jak zareagował na nią?
Badacze okresu średniowiecza spierają się na temat pochodzenia Mieszka I. Niektórzy z nich twierdzą, że polski książę był Wikingiem. A co o tym myśli gość Dzień Dobry TVN Jan Wróbel? Czy potrafił rozstrzygnąć ten spór? Czy jego słowa wywołają zamieszanie w Polsce? Dowiemy się wkrótce ;)
W trakcie przeglądu prasy Jan Wróbel pokazał nam jedną z gazet, w której była zamieszczona... specyficzna porada, jak zakończyć związek. Co poraziło dziennikarza? Czy Jan Wróbel zakończy swój związek z Polonią Warszawa? Warto zobaczyć :)
To już nie pierwszy raz, kiedy para prowadzących Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop zaskoczyła naszych widzów. W jaki sposób? Do kogo uśmiechał się zalotnie Janek Wróbel? No i w końcu, jaki taniec wymyślił choreograf Marcin Prokop?
Jan Wróbel już niejednokrotnie okazywał swoją sympatię prowadzącej Dzień Dobry TVN Dorocie Wellman. Tym razem też tak było. Jak zareagował Marcin Prokop? Czy Janek Wróbel wyszedł ze studia żywy? Jak go określiła pogodynka Dorota Gardias?
Jak sam twierdzi, ma 94 lata. Co sprawia, że nie wygląda na tyle lat? :)
W niedzielę, 14 grudnia, zapraszamy do kawiarenki Dzień Dobry TVN na rogu Marszałkowskiej i Hożej w Warszawie. Przyjdźcie, by zrobić sobie zdjęcie, które znajdzie się na naszej choince! Dostaniecie też zdjęcie na pamiątkę :-) Akcja ubierania choinki trwa do 20 grudnia br. Czekamy na Was od 8:30 do 11:00 każdego dnia aż do najbliższej soboty!
Publikacja "Sex&Lovers: A Practical Guide", której autorkami są Ann-Marlene Henning i Tina Bremer-Olszewski ukazała się w Niemczech. W Polsce wywołała spore kontrowersje. Europejki podręcznik seksu pokazaliśmy polskim licealistom. Czy polską młodzież szokują zdjęcia, która znalazły się w europejskim podręczniku seksu?
Zmarznięte stópki, skrobanie auta. "Sorry, taki mamy klimat" :)
Jakub Nawrot, student medycyny, hobbystycznie zdawał maturę już osiem razy i za każdym razem zdał na dobrą ocenę, choć do egzaminów się nie przygotowywał. A wszystko zaczęło się od zakładu z kolegami. Jak to możliwe? Student medycyny uważa, że każdy przedmiot na poziomie podstawowym można zdać, wystarczy, jak mówi, być odrobinę ogarniętym i można to spokojnie napisać. A co z przedmiotami na poziomie rozszerzonym? Czy w ten sposób chce sobie coś udowodnić? Zobaczcie eksperyment, który przeprowadziliśmy!