Dni Lasera były policzone. Został wykupiony przez organizację ekologiczną Klub Gaja, a następnie zatrudniony w Szkole Specjalnej nr 4 w Sosnowcu jako terapeuta. Pomaga się rozwijać dzieciom z niepełnosprawnościami.
Zooterapia zwraca uwagę na wieloaspektowe korzyści, jakie zwierzęta wywierają na ludzi. Już samo posiadanie zwierzaka domowego i opieka nad nim dobroczynnie wpływa na rozwój i kondycję psychoruchową i emocjonalną właściciela i odwiedzających gości. Dlatego zooterapia może stanowić uzupełnienie kompleksowej rehabilitacji pacjenta.
Hipoterapia pojawiła się w nowoczesnej medycynie na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Ta forma terapii neurofizjologicznej daje doskonałe wyniki u osób niepełnosprawnych psychoruchowo lub sensorycznie. Dobrze działa również na osoby z zaburzeniami psychicznymi. Dlaczego konie mają zdolność leczenia? Te pytania zadał specjaliście Bartek Jędrzejak.
W Polsce utarło się powiedzonko, że osiołki nie należą do najmądrzejszych stworzeń. Jednak nic bardziej mylnego! Te zwierzęta są niezwykle inteligentne, przyjazne, a także wrażliwe. Poza tym, mogą one poprawić nasz stan psychiczny, fizyczny oraz emocjonalny. W jaki sposób?
Hipoterapia uspakaja i odpręża. Koń potrafi być również nieocenioną pomocą naukową, zwłaszcza dla uczniów z Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi. Nastolatkowie szkolą się tam na kierunku Technik Hodowca Koni. Jak wyglądają ich zajęcia?