Marcin Zimon nie musi polegać na sieci energetycznej, zbiorowym zaopatrzeniu w wodę czy miejskiej kanalizacji, ponieważ na przestrzeni ostatnich kilku lat udało mu się zdobyć rozległą wiedzę na temat systemu off-grid.
W swojej książce "Sztuka prostego życia" uczy innych, jak pozbyć się lęków i zmartwień.
Zdania na temat huny są podzielone. Huna to dla wielu ludzi religia, ale są i tacy, którzy twierdzą, że to jedynie ruch, który stał się popularny wraz z falą New Age. Nie ulega jednak wątpliwości, że jej twierdzenia skłaniają do głębszych przemyśleń.
Sisu to pojęcie, które ma swój źródłosłów w języku fińskim, jednak nie można przetłumaczyć go w prosty sposób. Termin ten oznacza cechy charakteru takie jak determinacja, upór, hart ducha czy ciągłe dążenie do celu.
Według dziennikarza Jamesa Wallmana nadmiar przedmiotów nie tylko zagraca nasze domy, ale także męczy i stresuje. Twierdzi również, że naszym kapitałem jest doświadczenie, a nie rzeczy materialne. O swojej filozofii życiowej James mówił w Dzień Dobry TVN. Jak jego poglądy mają się do gospodarki konsumpcyjnej?
Moda na duńską filozofię szczęścia hygge opanowała cały świat. Potem okazało się, że własne hygge ma w zasadzie każdy naród. I Polacy nie pozostają w tym temacie w tyle. Nasza filozofia to "jakoś to będzie". Na czym polega? O tym najlepiej opowie Beata Chomątowska, współautorka książki "Jakoś to będzie. Szczęście po polsku". Do rozmowy o polskim zen zaprosiliśmy w Dzień Dobry TVN również Czesława Mozila, w którego żyłach płynie duńska krew i Rafała Madejczaka - "Ojca Redaktora" "AszDziennika".