Rękodzieło to niezwykła pasja, która pozwala wcielać w życie bajkowe pomysły z naszej wyobraźni. Joanna Wrzesińska-Rodziwicz to artystka, która tworzy z owczej wełny malutkie myszki.
Andrea Love to reżyserka i animatorka, której filmy oglądają miliony widzów na całym świecie. Są one wyjątkowe, ponieważ przedstawia w nich świat, zrobiony przez siebie z filcu. Skąd takie zamiłowanie? O tym opowiedziała Dzień Dobry TVN.
Filcowanie to technika, która pozwala uformować wełnę w taki sposób, aby miała ona pożądany kształt. Można wyróżnić dwa rodzaje filcowania – na mokro i na sucho. Do pierwszego typu potrzebne są woda i mydło, do drugiego specjalna igła.
Sytuacja na świecie ciągle jest niespokojna, ale istnieje magiczne miejsce, gdzie czas płynie wolniej i zupełnie inaczej. Aneta Rychter zaprosiła naszych widzów do Myszogrodu, czyli świata, który sama stworzyła. Znajdziemy tam myszy jej autorstwa oraz historie, które dla nich pisze. Wkrótce ukaże się jej książka o tych małych stworzeniach.
Tym razem poprosiliśmy naszą "złotą rączkę" - Wieśka Skibę - o podklejenie stołu i krzeseł filcem. Jakie były mu do tego potrzebne narzędzia? Czy to pracochłonne zajęcie? I czy każdy z tym sobie poradzi?
Kiedyś materiał bardzo popularny, dziś przeżywa swój renesans. Filc. W studiu Dzień Doby TVN gościem była projektantka współpracująca z DaWanda.pl - Justyna Kubała. Kiedy zaczęła się jej przygoda z projektowaniem?
Najładniejsza torebka to ta kupiona ostatnio. Tej maksymie nie zaprzeczy żadna kobieta. Regionalne hafty, skóra, sztuczne futro i filc. Skąd pomysł na to nietypowe połączenie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Małgorzata Kotlonek, która projektuje torebki razem z siostrą Agnieszką.
Filcowe torebki, pokrowce na laptopy, telefony komórkowe, buty i sukienki, a wszystko inspirowane wschodnią kulturą i ozdobione słowiańskimi wzorami. Zobaczcie niecodzienny pomysł na biznes Juliany Farbotko-Borys.