Przemysław Kondratowicz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Mimo braku sprawności fizycznej 41-latek stale podejmuje nowe wyzwania w życiu. Mężczyzna zdobył tytuł magistra, a jego następnym celem było napisanie książki, którą tworzył przy pomocy nosa. Zajęło mu to 5 lat.
Każde trudne doświadczenie, coraz bardziej umacnia Pawła Wawrzeckiego. 20 lat temu stracił ukochaną żonę. Samodzielnie wychowuje chorą córkę.
O tym, że Antoś, jeden z jej synów nie żyje, Aleksandra Wojciechowska dowiedziała się podczas prywatnego badania USG. Tego refundowanego przez NFZ nie mogła się doprosić. Drugi synek, Jaś, urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i nigdy nie będzie samodzielny. Po sześciu latach śledztwa lekarki, które miały dbać o prawidłowy rozwój bliźniaczej ciąży, usłyszały zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia.
Lena i Jakub chorują na dziecięce porażenie mózgowe. Mimo że choroba jest nieuleczalna, to dzięki farmakologii i odpowiedniej rehabilitacji można poprawić sprawność dziecka. Od pewnego czasu mali pacjenci ćwiczą na urządzeniach, które powstały dzięki technologii wykorzystywanej w... przemyśle filmowym. Jak to możliwe?
Daniel od urodzenia ma problemy z poruszaniem się i wymaga ciągłej opieki. Mimo to uznano chłopca za zupełnie zdrowego. Taką decyzję komisja podjęła zaocznie, na podstawie dokumentów, bez badania dziesięciolatka. Sprawą zainteresowali się reporterzy "Uwagi! TVN".
Do Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko zaprosiła prof. Małgorzatę Łukowicz, aby porozmawiać o powodach dziecięcego porażenia mózgowego oraz skutecznej rehabilitacji. Czy rodzice mają wpływ na to, aby ta dysfunkcja nie dotknęła ich dziecka?
Paweł Wawrzecki samotnie wychowuje od lat córkę Anię, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jak udaje mu się pogodzić pracę z opieką nad córką? Jak organizuje swoje życie i życie córki? Jak ogromny wysiłek włożył w jej rehabilitację? W studiu Dzień Dobry TVN aktor opowiedział o córce, która jest jego największym sukcesem.
Maciej Abakumow jest wynalazcą nowego urządzenia usprawniającego osoby z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dzięki niemu Ewa zamieniła kule na kije do nordic walking, a niebawem zatańczy na ślubie przyjaciółki. Już teraz pobiera lekcje tańca!