Strażacy otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia ulatniającym się tlenkiem węgla.
Polka była wolontariuszką w szpitalu Saint-Michel w miejscowości Dono Manga.
Dziewczynka przez godzinę była reanimowana przez ojca.
Czad może być niezwykle niebezpieczny dla naszego zdrowia, a nawet i życia.
"Strażacy apelują".
Ostatniego dnia roku media informowały o śmierci aktorka znanego z kultowego filmu "Goło i wesoło". Sporo miejsca poświęcono również wizycie Marszałka Sejmu Szymona Hołowni w Dzień Dobry TVN. Które newsy jeszcze zasługują na uwagę?
Policja podała prawdopodobną przyczynę śmierci.
Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Wbrew pozorom, to właśnie tam ginie najwięcej ludzi, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy. Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach dochodzi do emisji tlenku węgla. Niestety "cichego zabójcy" nie widać, nie słychać i nie czuć. Jak się przed tym chronić?
O zatruciach czadem najczęściej słyszy się zimą. Tymczasem ten bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia gaz może się uwalniać także latem. Jak to możliwe i co zrobić, aby nie doszło do tragedii?
Sezon grzewczy zaczął się na dobre. Niestety, razem z nim rośnie zagrożenie śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla. I choć to dopiero początek, strażacy w całej Polsce już wiele razy musieli interweniować w związku z nieszczelnymi instalacjami. Jak można zapobiec tragediom? Przypominamy rozmowę z programu z Krzysztofem Batorskim, rzecznikiem Państwowej Straży Pożarnej.
W kolejnym odcinku "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska pojechała do Czadu, gdzie spotkała się z koczowniczym plemieniem Wodaabe. Co jest niezwykłego w tym ludzie? Otóż nastąpiła w nim zamiana ról i to mężczyźni bardziej dbają o swoją urodę niż kobiety. Co robią, aby pięknie wyglądać? Czy to prawda, że dopuszczalna jest tam rozwiązłość seksualna kobiet? O swojej wyprawie podróżniczka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Niestety z powodu źle przygotowanych instalacji gazowych dochodzi do zatrucia czadem. Na szczęście jedna z rodzin z Kłodzka uniknęła tragedii dzięki przytomnej postawie rezolutnego dziesięciolatka, który - widząc, co się dzieje z jego rodzicami - zadzwonił po pogotowie. Swoim zachowaniem chłopiec zaimponował wielu osobom. Wśród nich są na pewno nasi prowadzący Dorota Wellman i Marcin Prokop.
Reportaż naszej redakcyjnej koleżanki, dziennikarki Dzień Dobry TVN Hanny Jewsiewickiej, "Kobiety w Czadzie" - został nominowany do nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Ta nagroda przyznawana jest autorom rzetelnych, ciekawych i wyróżniających się materiałów dziennikarskich. Zwycięzcę poznamy już 5 grudnia.
Mężczyźni w Czadzie mogą mieć kilka żon. Pierwszą żoną najczęściej jest kuzynka. Różnice kulturowe i mentalne między Afryką, a Europą są diametralne, ale Czadyjczyków dziwi styl życia Europejczyka. Zobaczcie reportaż dziennikarki Dzień Dobry TVN Hanny Jewsiewickiej.
W Czadzie, jednym z najuboższych krajów świata, w którym co 7 minut umiera z głodu dziecko, dziewczynki marzą po cichu, bo najważniejsza jest rodzina. 14-letnie matki w Czadzie to norma. Kobiety nie są tak wyedukowane jak mężczyźni, są często bite i wykorzystywane seksualnie. Poziom analfabetyzmu wśród kobiet wynosi prawie 80 proc. Reporterka Dzień Dobry TVN Hanna Jewsiewicka pojechała do Czadu razem z UNICEF, by poznać tamtejsze kobiety i z bliska zobaczyć ich ciężkie, codzienne życie.