Choć mamy różne gusta i inaczej postrzegamy piękno, to zdaniem niektórych osoby, które mają proporcjonalną budowę ciała i symetryczną twarz wydają nam się ładniejsze, bardziej atrakcyjne. Dlaczego tak się dzieje? Czy istnieje wzór na idealne ciało? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr inż. Adam Mirek, popularyzator nauki.
Plastry odchudzające są przez swoich producentów przedstawiane jako skuteczna metoda na redukcję wagi bez konieczności podjęcia jakiegokolwiek wysiłku. Ma być prosto, szybko i skutecznie – bez diety i męczących ćwiczeń. Aż trudno uwierzyć, że to możliwe. Z reguły okazuje się, że pozytywnych skutków używania plastrów odchudzających po prostu nie ma. Są za to – i to dość często – reakcje alergiczne i podrażnienia ciała w miejscach, w których przyklejany był plaster. Innym skutkiem stosowania plastrów odchudzających jest spory ubytek w portfelu.
Dorota Zawadzka - znana jako "Superniania" - poruszyła w mediach społecznościowych kwestię nazewnictwa miejsc intymnych przez rodziców. - To nie jest kaczuszka, muszelka, myszka - podkreśliła psycholożka. Jak rozmawiać z dzieckiem o budowie ciała?
Powięź to struktura utrzymująca całe ciało w jedności. W organizmie pełni wiele funkcji biochemicznych i mechanicznych, dlatego jej kondycja i zdrowie może bezpośrednio wpływać na jakość pracy mięśni - głównie kończyn, grzbietu i brzucha.
Z kości naszych przodków można wyczytać, jak na przełomie wieków zmieniało się ciało ludzkie. Gość Dzień Dobry TVN antropolog Łukasz Maurycy Stanaszek powiedział, co warunkuje budowę ciała, czym różnimy się od naszych przodków i jak będzie wyglądać człowiek w przyszłości.