Słowa 12-latków potwierdza rodzeństwo, natomiast ojciec im zaprzecza. A co o sprawie sądzi ośrodek pomocy społecznej opiekujący się rodziną?
3-letnia Hania z Kłodzka, noworodek ze Szczecina, 3-letnia Zuzia z Poznania. O maltretowaniu dziecka dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy umiera w tragicznych okolicznościach. Sprawcami najczęściej są rodzice i opiekunowie. Uniknięciu podobnych dramatów może pomóc wprowadzenie w Polsce Serious Case Review czy zwiększanie świadomości społecznej, m.in. w takie dni jak Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.
W niedzielę, 16 maja, w parafii św. Jerzego w Czerwionce-Leszczynach (woj. śląskie) odbyła się msza z okazji pierwszej komunii świętej. To właśnie na niej, w czasie kazania, dzieci dowiedziały się, że klapsy są tylko po to, żeby rodzic mógł dobrze wychować pociechę.
Anna Kalczyńska od lat prowadzi Dzień Dobry TVN. Dziennikarka ma troje dzieci. Jako mama udowodniła, że los innych maluchów, zwłaszcza tych poszkodowanych przez los, nie jest jej obojętny. Prezenterka adoptowała na odległość dziewięciodniową Anastazję z Afryki. - Możemy działać. Możemy pomóc - zaapelowała dziennikarka.
Wychowanie dziecka to prawdziwa sztuka. Jak zniechęcić syna czy córkę do zachowań niepożądanych czy niebezpiecznych? Każdy rodzic ma swoje sposoby. Niektórzy sięgają do systemu kar: tak psychicznych, jak i cielesnych. Czy to jednak skuteczne rozwiązanie? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy o tym z psycholog dziecięcą Agnieszką Siedler.
Rusza kolejna edycja kampanii "Kocham, nie biję". Co jest jej celem? Komu jest ona dedykowana? Czy wciąż istnieje społeczne przyzwolenie na stosowanie kar cielesnych? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ambasadorów akcji: Magdalenę Różczkę i Marcina Perchucia oraz Konrada Wojterkowskiego z Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji.