autorka

  autorka

  Katarzyna Puzyńska kiedyś wykładała psychologię, dziś jest jedną z najpoczytniejszych autorek kryminałów w Polsce. Prawa do tłumaczenia jej książek sprzedano już w 25 krajach. Zasłynęła sagą o policjantach, której akcja rozgrywa się w Brodnicy i fikcyjnym Lipowie, mającym swój odpowiednik w prowadzimy Pokrzydowie. Skąd autorka czerpie inspiracje i gdzie odnalazła swój azyl?

  Olga Tokarczuk: "Całe moje życie jest pracą (...), spacer jest pracą, rozmowa z ludźmi jest pracą. Wszystko się może przydać do książki". Pisarka eseistka, autorka scenariuszy i laureatka wielu prestiżowych nagród literackich.Jest jednym z najchętniej tłumaczonych polskich pisarzy. Leo Leszek Kantor: "W kręgach literackich mówi się o tym, że powinna albo może nawet jest na liście kandydatów do Nagrody Nobla". Pod koniec października premierę miała jej kolejna książka: "Zgubiona Dusza".

  Pierwszą kryminalną opowieść stworzyła gdy miała ... 4 lata. Dziś jest "królową kryminału", a w księgarniach pojawiła się właśnie jej kolejna książka pt. "Czarownica". Naszym gościem była szwedzka pisarka - Camilla Läckberg. Ile czasu przygotowuje się do pisania powieści, zanim zasiądzie do komputera? Jak rodzi się pomysł na historię, jak wygląda jej codzienna praca i jak układają się jej relacje z sąsiadami w rodzinnej Fjällbace, w której rozgrywa się akcja jej powieści?

  Reporterka Dzień Dobry TVN, Anna Senkara, spotkała się z Paulą Hawkins - urodzoną w Zimbabwe, brytyjską dziennikarką i pisarką - autorką bestsellera "Dziewczyna z pociągu", która wraca właśnie z nową powieścią - "Zapisane w wodzie". Czy ciężko jest wydać kolejną książkę, po światowym sukcesie pierwszej? O czym opowiada jej nowe dzieło?

  Charlotte Link jest jedną z najpopularniejszych autorek kryminałów. Jak powstają jej książki? Zaczyna od wymyślania zbrodni czy postaci? Czemu fabułę swoich kryminałów przenosi z Niemiec do Wielkiej Brytanii albo Francji? Co fascynuje ją w tym gatunku? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała także o swojej pasji, która nie jest związana z książkami...

  Duńczycy od ponad 40 lat zajmują pierwsze miejsce w badaniach poczucia szczęścia i zadowolenia z życia. Jak to robią? Czy posiadają jakiś niezwykły sekret, przekazywany z pokolenia na pokolenie, dzięki któremu są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie? Okazuje się, że kluczem do szczęścia jest wychowanie. O to, jak wychowywać szczęśliwe dzieci, spytaliśmy Iben Sandahl, duńską psychoterapeutkę i współautorkę książki „Duński przepis na szczęście. Najskuteczniejsza filozofia wychowania”.

  Gość Dzień Dobry TVN brytyjska psycholog Jacqui Marson napisała książkę "Bycie miłym to przekleństwo". Czy według autorki rzeczywiście nie warto pomagać innym, a lepiej być samolubnym? Jak być asertywnym nie raniąc przy tym? Dlaczego warto najpierw być miłym dla siebie, a dopiero potem dla innych?