W ocenie lekarzy nie miała szans na to, żeby zajść w ciążę.
Czym są myśli anorektyczne?
Ola ma 18 lat, od trzech choruje na anoreksję. W marcu tego roku, kiedy zrozumiała, że organizm daje jej ostatnią szansę, postanowiła podjąć zdecydowaną walkę z chorobą. Zbiegło się to z założeniem konta na TikToku. To właśnie tam nastolatka opowiada swoją historię, by pomagać innym osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywania.
Anoreksja, czyli jadłowstręt psychiczny, może pojawić się u osób w każdym wieku. Jednak największe zagrożenie zachorowaniem dotyczy osób pomiędzy 14. a 18. rokiem życia. Prowadzi do wyniszczenia organizmu i śmierci, jeżeli nie jest odpowiednio leczona. Okazuje się, że nie jest ono dostępne dla wszystkich. W ostatnich dniach świat obiegła historia Amerykanki, która nie została przyjęta do szpitala, bo... za mało waży. Zobaczcie, jak w Polsce leczy się osoby chore na anoreksję!
Problem bulimii i anoreksji dotyka coraz więcej młodych osób. Jak rozpoznać pierwsze symptomy? Jakiego wsparcia potrzebuje osoba z zaburzeniami odżywiania oraz, jak wygląda proces wychodzenia z choroby? Na pytania Doroty i Marcina, w studiu Dzień Dobry TVN, odpowiedziały: bohaterki naszego reportażu, chorujące na bulimię - Karolina i Asia, mama nastolatki cierpiącej na anoreksję - Elżbieta Bareja oraz Ewa Galus-Raczyńska – założycielka fundacji pomagającej osobom z zaburzeniami odżywiania.