Fleur to 21-letnia tiktokerka, która dzieli się w sieci swoim doświadczeniem bycia albinoską. Młoda kobieta za pośrednictwem social mediów stara się stawić czoła stereotypom, z którymi się mierzy.
Czym zajmuje się Kabula?
"Wyciągnęli ją z łóżka i maczetą odrąbali rękę".
Kabula Nkalango zdecydowała się na odważne wyznania dotyczące jej przeszłości.
13 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości nt. Albinizmu.
Martyna Wojciechowska w 2017 roku adoptowała Kabulę, nastolatkę z Tanzanii, która urodziła się z albinizmem. Podróżniczka wspiera swoją córkę i kibicuje jej, gdy spełnia marzenia i realizuje pasje. Tym razem pokazała fanom, jak Kabula pięknie śpiewa. Nagranie podbiło serca internautów.
Zdjęcia białej sarny niedawno obiegły Polskę i wywołały prawdziwą sensację. Piękna sarna-albinoska pojawiła się w Nadleśnictwie Giżycko i zachwyciła wiele osób. Jak sobie radzi w naturze? O tym rozmawialiśmy z Marcinem Kostrzyńskim- leśnikiem, miłośnikiem przyrody i filmowcem.
Artystka Joanna Bury zaprosiła do udziału w sesji kobiety, które mają plamy bielacze. Tak powstał niezwykły projekt "(not) reversible", pokazujący wyjątkowe piękno i niepowtarzalność kobiet z przebarwieniami skóry. O bielactwie rozmawialiśmy z autorką zdjęć oraz promotorką ciałopozytywności – Anną Nataszą Górecką.
"Ona jest najdoskonalszym dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje" – tak swego czasu Martyna Wojciechowska opisała swoją adoptowaną córkę Kabulę. 21-letnia dziś dziewczyna wciąż rozwija się i realizuje nowe pasje.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martynę Wojciechowską i Kabulę Nkalango, bohaterkę programu "Kobieta na krańcu świata". Kabula jest albinoską i pochodzi z Tanzanii. Z powodu swojej inności została okaleczona. W Tanzanii na ludzi dotkniętych albinizmem poluje się jak na zwierzęta. Martynę na tyle poruszyła historia Kabuli, że postanowiła ją adoptować. Dziś się przyjaźnią. Kabula odwiedziła swoją przyszywaną mamę w Polsce. Jak się jej tu podoba? Jakie Kabula ma plany?