Bóle mięśniowe, ból kręgosłupa czy przeciążenie to dolegliwości, z którymi bardzo często zgłaszamy się do specjalisty. Ulgę przy tego rodzaju problemach zdrowotnych może przynieść tzw. suche igłowanie. Na czym ono polega? Czym różni się od akupunktury? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Kotlarski, fizjoterapeuta.
Akupunktura pomaga w leczeniu wielu dolegliwości, może też wspomagać terapię farmakologiczną. O jej dobroczynnym działaniu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Joanna Ibisz.
"Trzeba mieć zdrowe ciało, umysł i duszę".
Olga Kalicka zwichnęła kostkę w dniu premiery teatralnej. To był wielki dzień dla aktorki, bo w sztuce "Umrzeć ze śmiechu" wciela się w główną postać. Sytuacja była trudna, ale z ratunkiem ruszyła przyjaciółka, Misheel Jargalsaikhan.
Tilly Whitfeld zwróciła ostatnio uwagę międzynarodowych mediów, publikując na swoim profilu na Instagramie zdjęcie twarzy pokrytej bliznami. Okazało się, że 21-letnia uczestniczka australijskiego Big Brothera wypróbowała popularny trik urodowy z TikToka. Tilly apeluje do fanów o rozwagę.
Akupresura obecnie jest już uznawana za metodę leczniczą, mimo że przez wiele lat budziła pewne kontrowersje. Dziś jej znaczenie dla medycyny uznaje nawet Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Akupresura to bardzo stara filozofia związana z przepływem energii przez ludzkie ciało i z technikami udrażniania tego przepływu. Obecnie wykorzystuje się ją przede wszystkim do leczenia nawracających bólów głowy, stanów migrenowych, nerwobóli czy problemów z przewodem pokarmowym.
Są takie problemy emocjonalne, z którymi trudno sobie poradzić. Kompleksy, nieśmiałość, paraliżujące fobie. Na dodatek czas pandemii dodatkowo sprzyja wielu lękom - o zdrowie, pracę, przyszłość. Jedną z coraz popularniejszych technik radzenia sobie ze stresem i lękami jest EFT, czyli Techniki Emocjonalnej Wolności, czyli psychologiczna akupresura. O co dokładnie chodzi? Temat przybliżyła naszym widzom Ewa Chabros - trenerka i instruktorka EFT.
W Gdańsku odbywa się kurs dla akupunkturzystów z mało znanej w Polsce metody doktora Yoshio Manaki. Do Trójmiasta wysłaliśmy reporterkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Jaroszyńską, aby sprawdziła, na czym polega ta metoda i w przypadku jakich schorzeń ona pomaga.
Była piosenkarką bluesową, która z powodzeniem występowała na polskiej scenie muzycznej przez kilka lat. Jej największym przebojem jest piosenka "Poczekalnia PKP". Nagle, pod koniec lat osiemdziesiątych przestała śpiewać, wyjechała z Polski do Niemiec i zajęła się akupunkturą japońską. Oto historia Elżbiety Mielczarek.
Goście Dzień Dobry TVN fizjoterapeuci: Małgorzata i Mariusz Molendowie wykonują zabiegi medycyny chińskiej. Poprosiliśmy ich, aby na ochotniku pokazali nam, jak wykonuje się akupunkturę. Aby wiedzieć, w które miejsca należy wbić igłę, musieli go wcześniej zdiagnozować. Zrobili to na podstawie... języka. Jakie choroby można leczyć medycyną chińską? Do czego służy bańska chińska?
Dlaczego coraz więcej ludzi cierpi na alergię? Jakie są tego przyczyny- zanieczyszczone środowisko czy nadmierna dbałość o czystość? Jak dobrze zdiagnozować alergię? Na czym polega odczulanie? Jak długo to trwa? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy alergologa Piotra Dąbrowieckiego.
Akupunktura od tysięcy lat uważana za najlepsze lekarstwo na szereg dolegliwości. Według jej założeń w ciele ludzkim istnieje swoista energia. Jest alternatywą dla botoksu i i ingerowania chirurga w nasza urodę. W studiu dzień Dobry TVN gościem była dr Sena Byambasuren-Federowska, specjalistka od medycyny wschodniej. Po jakim czasie od zabiegu widać już jego pierwsze efekty?