- To był szok - wspomina ojciec poszkodowanego nastolatka.
"Dzieci przez wiele lat musiały doświadczać poczucia bezkarności".
Nagranie zdarzenia pojawiło się w Internecie.
Personel nie mógł zapanować nad jej zachowaniem.
Osobowość dyssocjalna to trwałe zaburzenie osobowości, nazywane także psychopatią. Charakteryzuje się przede wszystkim niezdolnością do nawiązywania zdrowych relacji oraz brakiem głębszych uczuć.
Czasem rodzice popełniają karygodne błędy w opiece nad dziećmi. Kiedy złość, frustracja czy zmęczenie dają się we znaki, część osób jest w stanie zrobić wszystko, by choć na chwilę zaznać spokoju. Nas poruszyło nagranie, na którym kobieta z wielką siłą potrząsała wózkiem. Jakie konsekwencje może to mieć dla dziecka?
Bierna agresja to typ postawy, która może objawiać się na różne sposoby. Relacje z osobami, które ją przejawiają, często są jednak toksyczne. Tacy ludzie zazwyczaj mają dwie twarze: z jednej strony wydają się nad wyraz uprzejmi, z drugiej – pod płaszczykiem niby-komplementów potrafią przemycić bardzo wiele złośliwości, a wypowiadane przez nich tezy często kłócą się z ich własnym zachowaniem.
13-latka zwabiła swoją koleżankę w ustronne miejsce, a następnie brutalnie ją zaatakowała. Agresywna dziewczynka okładała swoją ofiarę reklamówką wypełnioną kamieniami. Szokujące wydarzenie miało miejsce na warszawskiej Woli. Nastolatkę czekają poważne konsekwencje.
W internecie krąży video, na którym widać, jak na jednym z targowisk w Warszawie doszło do szarpaniny, podczas której jeden z jej uczestników odgryzł ucho drugiemu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog Ewelinę Bazyluk ze Stowarzyszenia Niebieska Linia, aby spytać, dlaczego na pozór spokojni ludzie tracą panowanie nad sobą i jak reagować na agresję.
W Poznaniu student zaatakował tasakiem profesora Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa społecznego dr Konrada Maja, który powiedział, skąd się bierze agresja wśród uczniów i studentów oraz jak rozładować napięcie psychiczne.