Styl życia

Woda księżycowa - oczyszczający eliksir, po który sięgają gwiazdy. Jak ją przygotować?

Styl życia

Aktualizacja:
themacx

Woda spełnia ważną rolę w organizmie człowieka. Nie bez powodu każdemu, bez względu na wiek czy płeć, zaleca się regularne jej picie w dużych ilościach. Okazuje się, że można samodzielnie przygotować magiczną wersję napoju. Wiele osób uważa, że woda księżycowa skutecznie oczyszcza ciało i duszę, a przy okazji korzystnie wpływa na zdrowie oraz urodę.

Wpływ pełni Księżyca na samopoczucie człowieka zauważono i opisywano już w Starożytności. Niegdyś ten szczególny czas kojarzony był przede wszystkim z pojawianiem się na świecie większej ilości dzieci. Dzisiaj przypisujemy pełni Księżyca negatywne oddziaływanie na nasz nastrój. Wiążemy z nią nerwowość, rozdrażnienie, a nawet kłopoty ze snem. Ten magiczny moment można jednak wykorzystać, przygotowując eliksir, po który chętnie sięgają kobiety z całego świata. Jego fanką jest choćby projektantka Victoria Beckham, która od lat wierzy w jego wyjątkowe działanie.

Niezwykłe właściwości wody księżycowej

Wielbicielki napoju przygotowywanego podczas pełni Księżyca wierzą, że może on istotnie wpływać na nasze samopoczucie oraz wygląd. Ich zdaniem woda księżycowa działa oczyszczająco na ciało i duszę. Dzięki niej można zniwelować złą energię, odnaleźć poczucie harmonii, a nawet wzmocnić intuicję. Mikstura sprzyja także urodzie oraz młodości. Wykorzystywana jako nawilżający kosmetyk do twarzy, może powstrzymywać procesy starzenia się skóry. Sprawdzi się w roli oczyszczającej płukanki do włosów, będzie też stanowić doskonałą bazę do rytualnej, upiększającej kąpieli. Niektórzy wykorzystują wodę księżycową do podlewania domowych roślin. Poddane jej działaniu kwiaty powinny rosnąć w imponującym tempie.

Jak przygotować wodę księżycową?

Cenny eliksir najlepiej sporządzić podczas pełni Księżyca, kiedy naturalny satelita Ziemi wykazuje najpotężniejszą moc. Rytuał przygotowania wody księżycowej zaczyna się o zachodzie Słońca i trwa aż do jego wschodu następnego dnia.

Przygotowanie wody księżycowej krok po kroku

  1. 1Znajdź szczelny, szklany pojemnik, który wywołuje dobre skojarzenia. Może to być butelka, dzbanek lub misa, ważne, by naczynie wiązało się z pozytywnymi emocjami.
  2. 2Udekoruj naczynie zgodnie z tym, co podpowiada intuicja. Możesz ozdobić je rysunkami bądź sięgnąć po dodatki, które wzmocnią moc eliksiru, na przykład płatki kwiatów, zioła lub kryształy.
  3. 3Wypełnij pojemnik krystalicznie czystą wodą. Najlepiej, by pochodziła ona ze studni, ale niegazowana woda mineralna też będzie odpowiednia.
  4. 4O zachodzie Słońca postaw naczynie na dworze. Zadbaj o to, by mogło docierać do niego światło Księżyca.
  5. 5O poranku woda księżycowa będzie już gotowa. Możesz wykorzystać ją jako kosmetyk pielęgnacyjny, ale także wypijać na czczo każdego ranka kilka jej łyków.

Zobacz wideo: Fazy Księżyca i ich wpływ na nasze życie

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości