Najstarsza polska drag queen. Kim jest Lulla La Polaca? "Tak rozpoczęła się ta cała przygoda"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Najstarsza polska drag queen
Najstarsza polska drag queen
Najstarsza polska drag queen
Najstarsza polska drag queen
Lulla La Polaca to najstarsza polska drag queen. Wcielający się w nią Andrzej Szwan ma 85 lat i mimo wieku, wciąż jest w stanie podbić każdą scenę. Jego historia pokazuje innym, że ograniczenia mamy tylko i wyłącznie w głowie.

Kim jest Lulla La Polaca?

Lulla La Polaca, czyli Andrzej Szwan to najstarsza polska drag queen. Ma 85 lat i udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by robić to, co się kocha. Polskiej drag queen udało się zagrać w teledyskach Ralpha Kaminskiego czy Miuosha, występowała w reklamach i na deskach teatru. Żadnej sceny się nie boi i wciąż chce więcej.

W studiu Dzień Dobry TVN Andrzej Szwan opowiedział widzom, jak wyglądały początki jego działalności jako drag queen. Przełomowe okazało się spotkanie z drag queen Kim Lee w 2008 roku. - Jestem w klubie, piję drinka i przyglądam się, co się dzieje na scenie. Cudowna Kim Lee schodzi ze sceny, spotkamy się przy barze i zaczynamy rozmowę. Byłem zachwycony tym, co ona robi - powiedział. Kim Lee zaprosiła mężczyznę do garderoby. - Tak się rozpoczęła ta cała przygoda - powiedział nasz gość.

Kolorowy świat drag queen

Dziennikarz i autor książki "Lulla La Polaca" Wiktor Krajewski wytłumaczył w Dzień Dobry TVN, dlaczego historia Andrzeja stała się dla niego motywem do napisania nowego dzieła. - Ja się nigdy nie interesowałem dragiem, ale dla mnie było bardzo fascynujące to, że osoba, która ma lat, no wówczas 70, decyduje się zrealizować swoje marzenie o byciu drag queen - powiedział.

- Pomyślałem, że fajnie byłoby się spotkać, porozmawiać, czy jest gdzieś przestrzeń na to, żeby tę historię ukraść i przybliżyć ją światu. No i tak nam się udało gdzieś znaleźć nić porozumienia, żeby książka o Luli powstała - zaznaczył pisarz.

Zobacz całą rozmowę w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Miłka Fijałkowska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości