drag queen

  George Ward zasłynął z udziału w drugiej serii telewizyjnego programu "RuPaul's Drag Race". Widzowie szybko go pokochali.

  Na co dzień to Andrzej Szwan, a na scenie drag queen Lulla La Polaca. Urodził się przed wojną, dlatego pamięta powstanie warszawskie. W PRL-u był kadrowcem w państwowych przedsiębiorstwach. Na emeryturze 84-latek nieprzerwanie robi karierę jako żywa legenda polskiego dragu. Wkrótce na odbędzie się premiera dokumentu o jego życiu "Boylesque" na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

  W mediach społecznościowych rozpoczyna się właśnie kampania "DQ Plus" Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy. Do końca roku 14 drag queens będzie mówić o zagrożeniu HIV i profilaktyce zakażenia tym wirusem m.in. na Facebooku, Instagramie i TikToku. O szczegółach akcji w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Electroda, Zicola i doradca ds. HIV/AIDS z Fundacji Edukacji Społecznej, dr Rafał Król.

  Hot Docs Canadian International Documentary Festival to największy festiwal filmów dokumentalnych w Ameryce Północnej. Nagroda w Toronto często oznacza oscarową nominację. Na najbliższej edycji konkursu w szranki z twórcami z całego świata stanie debiutująca w długim metrażu Bogna Kowalczyk, która opowiedziała historię najstarszej polskiej drag queen. W rozmowie z Adamem Barabaszem z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradziła, szczegóły produkcji "Boylesque".

  Mateusz Damięcki niedawno zaskoczył swoich fanów i opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z synem, na którym ma założone 12-centymetrowe szpilki. Była to zapowiedź większego projektu, bowiem aktor wcielił się w drag queen. Teraz w Dzień Dobry Wakacje opowiedział o tej wyjątkowej roli.

  Ralph Kaminski zamieścił na swoim koncie na Instagramie fotografie z najstarszą polską drag queen. "Dzisiaj urodziny legendarnej Lulla la Polaca. 100 lat na scenie!" - napisał artysta. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Lucas Adelon na ulicach miast budzi niemałe emocje. Kiedy wychodzi z domu w pełnej charakteryzacji, ludzie biorą go za Magdę Gessler, Adele czy Dagmarę Kaźmierską z "Królowych życia". Drag queen ma jednak za sobą wiele więcej wcieleń. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl artysta wytłumaczył, na czym polega sztuka, którą się zajmuje. Na planie asystowała mu drag siostrzenica, Lucy d'Arc.

  Trio polskich drag queens: Alexis Saint-Pete, Polka Dot i Polish RemoveHer w swoich scenicznych występach chcą udowodnić, że w XXI wieku zmieniła się definicja męskości. Ich zdaniem nie ma znaczenia, czy mężczyzna ma na sobie dres czy obcasy, sukienkę i perukę. Kim według nich jest współczesny facet?

  Istnieje wiele stereotypów dotyczących Drag Queen. Wszędzie, gdzie się pojawiają wzbudzają poruszenie. Jak naprawdę wygląda ich świat? Czemu mężczyźni postanawiają wejść w role kobiet? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to Adelon, Lucy d'Arc i Savanah Crystal. Jak długo przygotowują się do występów? Co w takim przeobrażeniu jest najtrudniejsze? I czym jest dla nich drag?

  Ma na imię Daniel, ale w nocy przemienia się w Charlotte. Poznajcie drag queen Charlotte, która mówi, że dopiero się rozkręca...