przygoda

  przygoda

  Czy podróżując "na kciuka" czują się bezpiecznie? Co jest ich zdaniem najlepsze w podróżowaniu autostopem? Jakich rad mogą udzielić początkującym w tej dziedzinie i czy sami zabierają autostopowiczów? Naszymi gośćmi byli Michał Cessanis i Paweł Pomin, którzy uwielbiają ten styl podróżowania.

  Podróżniczka Kinga Tanajewska wyruszyła z Australii i dojechała motorem aż do Polski. Zajęło jej to sześć miesięcy. Ile kilometrów przejechała? Z czym się musiała zmagać podczas swojej podróży? Było niebezpiecznie? Gdzie jeszcze chce jechać? Zebrane w czasie podróży pieniądze przeznaczyła na leczenie małego Franka - chłopca cierpiącego na porażenie mózgowe. Jaką kwotę udało jej się zebrać? O swojej niezwykłej przygodzie Kinga powiedziała w Dzień Dobry TVN.

  "Czarne charaktery, ale z ogromnym sercem" - tak w Dzień Dobry TVN powiedziała o nich Dorota Wellman. Antoni Pawlicki i Paweł Ławrynowicz to zwycięzcy "Azja Express 2". Czy udział w programie wpłynął na ich relację? Planują wrócić do Indii? I na co postanowili przeznaczyć wygraną?

  "Obgadywanie świata" to książka o podróżach życia Jerzego Owsiaka. Jakie historie w niej znajdziemy? W jaki sposób powstawała książka? Gdzie Jerzy Owsiak chciałby wrócić i w którą podróż chętnie wybrałby się jeszcze raz? I która z przygód, które go spotkały najbardziej zapisała mu się w pamięci?

  Na naszych kanapach, pełna energii, Sonia Bohosiewicz! Jak przygotowywała się do roli w serialu "Diagnoza" i jak wygląda szpitalny świat z tej, drugiej strony? Co zobaczyła podczas samotnej podróży po Azji i kiedy będziemy mogli posłuchać jej big-bandowej płyty? Czy Sonia rzeczywiście dołączy do zespołu LemON? Zobaczcie!

  Agnieszka Bielecka: "Wspinają się ludzie, a ludzie nie są doskonali, (...) to nie jest tak, ze jesteśmy bliżej nieba, bliżej Boga i nagle wszyscy szlachetnieją". O kobietach w tym "brutalnym, męskim" świecie i o tym, czy w górach płeć ma znaczenie, rozmawialiśmy z Agnieszką Bielecką i Marianną Syrokomską-Kantecką.

  Marysia Dydycz to młoda żeglarka, która niedawno wróciła z wyprawy na Georgię Południową i Antarktydę. Jak wspomina swoją przygodę? Co ją ciągnie w tamte rejony? Marysię i jej mamę Agnieszkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Ruszają na Syberię, ... "żeby znaleźć zimno". Ich celem jest wioska Ojmiakon, gdzie temperatury spadają nawet do - 70 stopni Celsjusza. Z Walerianem Romanowskim, który zamierza ustanowić nowy rekord Guinnessa i Wawrzyńcem Kucem, koordynatorem ekstremalnej wyprawy na Syberię, rozmawiała Ula Chincz. Gdzie przygotowywali się do syberyjskich warunków i dlaczego rower, na którym będzie jechał Walerian nie ma przerzutek ani hamulców?

  Ula Chincz rozmawiała z pomysłodawcą tzw. "surf offices" czyli biur, w których jego klienci mogą połączyć pracę zawodową z surfowaniem. Kim są ludzie, którzy korzystają z usług Petera Fabora? Jak to się stało, że Słowak postanowił przeprowadzić się do Hiszpanii i otworzyć tam swoją firmę?

  Jak już wiecie, dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer bierze udział w ekstremalnym rajdzie Złombol. Dzięki tej wyprawie ma okazję przeżyć super przygodę, ale również przyczynić się do zebrania pieniędzy dla potrzebujących dzieci. Zobaczcie, dokąd dojechał poldek Filipa i czy do tej pory sprawiał jakieś problemy.

  Ula Chincz zabrała swojego synka Rysia na wycieczkę za miasto. Wybrali gospodarstwo agroturystyczne leżące nieopodal Warszawy. Co ich ujęło w tym miejscu? Przewodnikiem tej wyprawy był Łukasz Długowski, który zabrał Ulę i Rysia na spływ kajakowy po Bugu, ale nie tylko. Czy poczuli ducha przygody?

  Na co dzień spotykają się na planie zdjęciowym, a poza nim zdecydowali się na wspólną podróż... do Chin. Michał Malinowski i Dawid Czupryński - młodzi aktorzy serialu "Na Wspólnej" zasiedli na kanapie Dzień Dobry TVN, by podzielić się wrażeniami z wyprawy. Ile kilometrów przebyli i co spotkało ich po drodze? Nie bali się wejść do "kabiny obcego mężczyzny"? Ile kosztowała ich ta przygoda? Okazało się również, że z jakiegoś powodu stanowili niemałą atrakcję dla tubylców. Zostali również zaatakowani przez... Zobaczcie sami ;)

  Bambi Smyth to 55-letnia Australijka, która w 22 krajach w 81 dni umówiła się na 75 randek w ciemno. Swoje spostrzeżenia odnośnie mężczyzn zawarła w książce. Czy zaplanowała to wszystko, aby zdobyć materiał do publikacji, przeżyć jakąś przygodę, czy aby kogoś poznać? Który z krajów odwiedziłaby raz jeszcze, aby lepiej poznać tamtejszych mężczyzn? Co jest nie tak z Australijczykami? Z Bambi rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Trwa akcja STOP zwolnieniom z WF-u. W jej ramach Agnieszka Rylik wybrała się do Gdańska, aby przyjrzeć się lekcjom wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6. Tam 6 lat temu pojawił się człowiek, który zamienił nudne zajęcia WF-u w prawdziwą przygodą. O kim mowa? Co trenują uczniowie? Co ich motywuje do treningu? W jaki sposób sport pomógł Adrianowi, który od dziecka chorował na niskorosłość?

  Prosto z Doliny Kościeliskiej, baca zdradza Bartkowi Jędrzejczakowi tajniki wypasu owiec!

  Dziś Joanna Jabłczyńska wraz z ekipą Dzień Dobry TVN zwiedzała Hammamet. Jej przewodnikiem była Galia Boukef - pół Polka, pół Tunezyjka, która urodziła się w Warszawie, ale wychowywała się w Tunezji. Galia opowiedziała jej o życiu w Tunezji więcej niż można przeczytać w jakimkolwiek przewodniku. Jutro czeka ją wizyta w winnicy, gdzie planuje degustację tunezyjskich win. W planach ma także zwiedzanie stolicy Tunezji - Tunisu i starożytnej Kartaginy, założonej w IX w p.n.e. przez Fenicjan. Noc spędzi w Bizercie.

  Afrykański busz to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, ale może być też śmiertelnie niebezpieczny - mówi podróżnik i dziennikarz Tomek Michniewicz, który radzi jak nie zginąć w buszu. Dlaczego akacjowiec może nam zagrażać? Jak smakuje kopiec termitów i, co zrobić, gdy nie mamy przy sobie kremu do opalania?