Dziecko

Jak szybko zrobić kostium karnawałowy dla dziecka? Ekspertka ma 3 propozycje: "Przede wszystkim strój powinien być wygodny"

Dziecko

Aktualizacja:

Karnawał trwa, także w przedszkolach. Jak co roku tradycyjnie dzieci bawią się na balach przebierańców. Jak jednak ubrać pociechę na zabawę, gdy sklepy są zamknięte z powodu pandemii? W Dzień Dobry TVN podpowiedziała to animatorka, Patrycja Lipińska.

Jak zrobić strój karnawałowy dla dziecka

Własnoręczne robienie stroju karnawałowego może być świetną rozrywką zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Najlepiej zacząć od przeglądu szafy, a później przygotować kilka dodatków takich jak: koraliki, cekiny, wszywki, kawałek kartonu oraz nitka i igła. Należy pamiętać również o jednej rzeczy.

- Tak naprawdę chodzi o to - i wiem to naprawdę, bo prowadzę bale karnawałowe już od 15 lat w przedszkolach - że przede wszystkim strój powinien być wygodny dla dzieci - podkreślała w Dzień Dobry TVN animatorka Patrycja Lipińska.

Apelowała również, by pozwolić maluchom być tym, kim pragną. Nie można ich także przegrzewać i zakładać na bal wielu warstw. Zbyt grubo ubrane nasze pociechy nie będą się dobrze bawić, gdyż prędko zrobi im się zbyt gorąco.

Strój kowboja

Do wykonania stroju kowboja można wykorzystać zwykłą koszulę w kratę oraz kamizelkę garniturową. Do tego dopasowujemy nakrycie głowy, które możemy spersonalizować.

- Jeżeli mamy w domu kapelusz, to albo naklejeczka, albo możemy to spersonalizować i piszemy np. "szeryf Filip" - podpowiadała specjalistka.

Można do kostiumu dołożyć złożoną na pół chustkę, np. bandanę i przewiązać ją na szyi dziecka.

Strój kotka

Animatorka zdradziła, że najłatwiejszym do wykonania strojem jest zrobienie kotka. Wystarczy bowiem do ładnej sukienki lub czarnych legginsów i bluzki z długim rękawem zrobić opaskę z uszami.

- Jak mamy opaskę, to wystarczy kawałek czarnego papieru. Zginamy na pół i wycinamy - tłumaczyła Patrycja Lipińska.

Następnie możemy maluchowi narysować zmywalnym markerem czarny nosek oraz wąsy na policzkach, a także wykonać ogon z wypchanej watą rajstopki i przypiąć go z tyłu agrafką.

Przebranie kota dla dziecka nie musi być jednak tylko czarne. W wersji dla chłopca równie dobrze sprawdzi się kolor szary, zaś stylizację dziewczynki ożywią różowe lub fioletowe legginsy. Kot w wersji żeńskiej może być też biały.

Strój księżniczki

Do kostiumu księżniczki można wykorzystać sukienkę z komunii lub strój z niedawnych jasełek. Taką sukienkę można bowiem bardzo łatwo ozdobić i całkowicie zmienić jej charakter. W sklepach są dostępne np. samoprzylepne koraliki w różnych kolorach. Dzięki nim w różnych miejscach kreacji stworzymy napis bądź pierwszą literkę imienia. Koronę natomiast w bardzo prosty sposób można wykonać wycinając ją z żółtego papieru technicznego.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości