Pozytywki Dzień Dobry TVN za maj 2024. Weź udział w głosowaniu

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Reporter:
Katarzyna Abramowicz
Pozytywki Dzień Dobry TVN za maj 2024. Weź udział w głosowaniu
Pozytywki Dzień Dobry TVN za maj 2024. Weź udział w głosowaniuDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Poznajcie historię kilku niezwykłych osób, które pomimo przeciwności losu, potrafią inspirować swoją postawą i działalnością. Emilka, Lena, Mateusz, Monika, Anna, Kuba, Kasia i Ignacio to nominowani do majowych Pozytywek. Ich historie poruszają, inspirują i są dowodem na to, że warto walczyć o swoje marzenia.

Pozytywki Dzień Dobry TVN - nominacje maj 2025

Nominowani do Pozytywki Dzień Dobry TVN za maj 2024:

  • Emilia Grabowska,
  • Lena Grusiecka i Mateusz Kulik,
  • Monika Saferna i Anna Żurawska,
  • Jakub Stefańczyk i jego żona Kasia,
  • Ignacio Mateja Cabello.

Emilka od dziecka ma cukrzycę typu I. Jej choroba wywróciła życie rodziny do góry nogami. Emilka nie tylko się nie poddała, a i przekuła chorobę w misję edukacyjną. Emilka odwiedza szkoły na Śląsku i edukuje na temat cukrzycy, pomocy, obala mity i stereotypy związane z tą chorobą. Jest to niezwykle mądra, aktywna i pełna pasji dziewczyna, a dzięki niej uczniowie szkół uczą się nie tylko o cukrzycy, a i dostają lekcję empatii.

Lena i Mateusz całe życie poświęcają zwierzętom w potrzebie – głównie tym dzikim. Prowadzą Leśne przytulisko i ratują zwierzaki, które bez ich pomocy nie mogłyby przetrwać. W Leśnym przytulisku spotkamy dziki, sowy, myszołowy, bobry, sarenki, kózki, jeże otoczone najlepszą opieką. Stały się one częścią rodziny Leny i Mateusza, którzy utrzymują się przeważnie jedynie z darowizn od ludzi. Cudowne miejsce pełne miłości i poświęcenia.

Monika Saferna i Anna Żurawska chorują na łysienie androgenowe. Utrata włosów, szczególnie w przypadku kobiet, bywa tematem tabu. W DDTVN opowiedziały o swojej drodze do akceptacji siebie. Pani Monika próbowała zrobić wszystko, by odzyskać dawną fryzurę, niestety - bezskutecznie. Przez swoją chorobę zaczęła zajmować się tworzeniem peruk, co stało się jej misją oraz wielką pasją.

Kuba Stefańczyk jest niewidomy, Kasia, jego żona, cierpi na zanik nerwu wzrokowego. Małżeństwo wspólnie wychowuje widzącą córkę Ewę, tworząc niekonwencjonalną, fajną rodzinę. Ludzie z pozytywną energią i miłością do świata.

Ignacio Mateja Cabello to nauczyciel hiszpańskiego, który swoją miłością do tego kraju postanowił zarazić Polaków. W mediach społecznościowych z przyjemnością dzieli się prostymi zwrotami, nietypowi anegdotkami i fascynującymi historiami, oczywiście z Hiszpanią w roli głównej.

Głosowanie. Kto powinien otrzymać Pozytywkę Dzień Dobry TVN?

Kto zasługuje na wyróżnienie? Oddaj swój głos w naszej sondzie. Głosowanie trwa do piątku, 21 czerwca 2024 r., do godz. 16:00.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Agnieszka Mrozińska

Reporter: Katarzyna Abramowicz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości