Specjalny odcinek "Milionerów" z okazji Dnia Dziecka. Ile gwiazdom udało się wygrać?

Autor:
Justyna
Piąsta
Gwiazdy ze swoimi dziećmi walczą o milion złotych
Gwiazdy ze swoimi dziećmi walczą o milion złotychDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Karolina Gorczyca, Justyna Steczkowska i Jarosław Bieniuk wraz ze swoimi dziećmi wystąpili w wyjątkowym wydaniu teleturnieju "Milionerzy". Suma wygranych przez nich pieniędzy zasili budżet turnusów rehabilitacyjnych dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji TVN. Z jakimi pytaniami zmierzyły się gwiazdy?

"Milionerzy" odcinek na Dzień Dziecka

W "Milionerach" jest 12 kroków do miliona, są 2 progi gwarantowane i aż 3 koła ratunkowe, które mogą uratować gracza z opresji. W specjalnym odcinku telewizyjnego show wzięły udział trzy gwiazdorskie pary. Naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiedli: aktorka Karolina Gorczyca wraz z córką Marią, wokalistka Justyna Steczkowska z synem Leonem, a także były reprezentant Polski w piłce nożnej Jarosław Bieniuk i jego syn Szymon.

Jako pierwsze do gry przystąpiły Karolina Gorczyca i Marysia. Panie z pierwszym pytaniem poradziły sobie w mgnieniu oka. Z kolei drugie pytanie, za gwarantowany 1 tys. zł, było znacznie trudniejsze. Brzmiało: "Które drzewo z hogwarckich błoni okłada każdego, kto doń się zbliży?"

 • A: wierzba
 • B: osika
 • C: olcha
 • D: leszczyna

Aktorka i jej pociecha zdecydowały się skorzystać z koła ratunkowego i poprosiły o pomoc publiczność. Większość głosów, aż 87 proc., zdobyła odpowiedź "A: wierzba". Uczestniczki zaznaczyły ten wariant i był to strzał w dziesiątkę. Ostatecznie Karolina Gorczyca i Marysia w teleturnieju wygrały 1 tys. zł.

Jarosław Bieniuk z synem w "Milionerach"

Następnie na fotelach graczy pojawili się Jarosław i Szymon Bieniukowie. Panowie w programie szli jak burza. Przy zagadnieniu za 75 tys. zł syn piłkarza miał okazję się wykazać. Hubert Urbański przeczytał: "Regulowany rzemień, którym strzemię przytroczone jest do siodła, to pu-".

 • A: szorstko
 • B: ślisko
 • C: mokro
 • D: sucho

Jarosław Bieniuk wstępnie chciał zaznaczyć odpowiedź A. Wykorzystał nawet koło ratunkowe i zadzwonił do przyjaciółki. Niestety, Anna Wróblewska nie znała poprawnej odpowiedzi. Wtedy Szymon wziął sprawy w swoje ręce i przekonał tatę, że właściwa będzie opcja B. Panowie zaryzykowali, postawili na puślisko i wygrali 75 tys. zł. Bieniukowie wycofali się z gry przy 10. pytaniu. Wygrali 125 tys. zł.

Justyna Steczkowska i Leon Myszkowski w "Milionerach"

Znana wokalistka i jej syn na wiele pytań udzielali odpowiedzi, jeszcze zanim na ekranie zobaczyli cztery warianty. Szło im rewelacyjnie. Hubert Urbański nie zaskoczył ich nawet pytaniem na temat bajki: "Która piosenka pochodzi z filmu o kolumbijskiej rodzinie Madrigal zamieszkującej wioskę Encanto?".

 • A: "Pół kroku stąd"
 • B: "Hakuna matata"
 • C: "Mam tę moc"
 • D: "Nie mówimy o Brunie"

Steczkowska przyznała, że jej córka Hela nieustannie śpiewała piosenkę "Nie mówimy o Brunie", dlatego postanowiła zaznaczyć odpowiedź D. Dzięki temu Justyna i Leon wygrali 20 tys. zł. Przygodę w "Milionerach" zakończyli z gwarantowaną kwotą 40 tys. zł.

Trzy pary w odcinku specjalnym teleturnieju wygrały łącznie 166 tys. zł. Cała kwota wesprze podopiecznych Fundacji TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości