Zdjęcia z dzieciństwa gwiazd. Wojciechowska w znienawidzonych rajstopach, "nieśmiała Cleosia", Sablewska we fryzurze "na garnek"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
Życzenia od prowadzących na Dzień Dziecka
Życzenia od prowadzących na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Dziś są znanymi osobami, które na co dzień pojawiają się w przestrzeni medialnej. Kiedyś były pełnymi dziecięcej radości dziewczynkami z wielkimi marzeniami. Jak kilka dekad temu wyglądały polskie gwiazdy?

Cleo na zdjęciu z dzieciństwa

Cleo niejednokrotnie w wywiadach podkreślała, że mając kilka lat, nie należała do grona osób pewnych siebie. Piosenkarka przypomniała te słowa w instagramowym poście, który opublikowała z okazji Dnia Dziecka. Gwiazda zaapelowała do dorosłych, by pielęgnowali w sobie radość, którą cechują się najmłodsi.

- Mała Cleosia, inaczej Young Cleosia. Lat 9, nieśmiała, wrażliwa. Od dziecka dusza artystyczna. Na sercu przyklejona tarcza Szkoły Podstawowej nr 81 na Ursynowie oraz odznaka "wzorowego ucznia". Najcenniejsze, co wtedy miałam, to otwarte serce i głowę pełną marzeń. Ta mała dziewczynka nadal we mnie jest. Staram się o nią dbać i nigdy nie zatracić. Dzięki temu dziecku nadal tworzę, a świat, mimo wielu wad, nadal jest piękny i nie przestaje mnie zachwycać. Nie traćcie w sobie dziecka. Wszystkiego najlepszego! - napisała wokalistka.

Martyna Wojciechowska na zdjęciu z dzieciństwa

Martyna Wojciechowska słynie z zainteresowań, które jeszcze jakiś czas temu uznawane były za typowo męskie. Dzień Dziecka okazał się więc dla dziennikarki pretekstem, by poruszyć temat przypisywania ról dzieciom. Gwiazda wspomniała o znienawidzonych przez nią atrybutach większości dziewczynek.

- Tak, to ja! Sukienka z falbankami i lalka w wózku. Pamiętam ten dzień w zerówce, miałam 6 lat i wielką niechęć do "bycia dziewczynką", bo wtedy myślałam, że chłopcy mają fajniej. Pan fotograf miał przygotowane dwa kąciki z artystycznymi aranżacjami dla dziewczynek i dla chłopców. Dziewczynki miały wózeczek i lalki, a chłopcy oczywiście samochodziki i klocki. Tak właśnie zaczyna się "modelowanie" dzieci do ról wpisanych w sztywne ramy płci, niestety. Czas z tym skończyć! - zaapelowała.

Te rajstopki i bambosze to jedno z moich wspomnień z dzieciństwa, o których wolałabym zapomnieć. Dodam tylko, że odbyły się bardzo twarde negocjacje, zanim wystąpiłam w tym stroju. Ale rajstopek do dzisiaj nie noszę!

W dalszej części wpisu Martyna Wojciechowska złożyła wszystkim dzieciom piękne życzenia.

Maja Sablewska na zdjęciu z dzieciństwa

Archiwalna fotografia Mai Sablewskiej wzbudziła duże zainteresowanie internautów. Celebrytka udostępniła na Instagramie zdjęcie, do którego pozuje jako kilkulatka w nietypowej fryzurze, nazywanej przez niektórych cięciem "na garnek".

- Hi, czytam kolejną biografię i przypominam sobie swoje pierwsze kroki przed obiektywem. Nic nie przychodziło mi prosto, poza grzywką. Uśmiechu z okazji Dnia Dziecka - napisała z nutką humoru.

Gabi Drzewiecka na zdjęciach z dzieciństwa

Serię ujęć z różnych etapów dorastania opublikowała na Instagramie również Gabi Drzewiecka. Widać, że dziennikarka już od dziecka lubiła występować i chwalić się niecodziennymi kreacjami.

- W Dniu Dziecka życzę wam uśmiechu, radości i żebyście byli dla siebie dobrzy, i wyrozumiali - czytamy w poście gwiazdy.

Dominika Gwit-Dunaszewska na zdjęciu z dzieciństwa

Na profilu Dominiki Gwit-Dunaszewskiej pojawiła się wyjątkowa, archiwalna fotografia z mamą. Ujęcie zostało zrobione, gdy aktorka była niemowlęciem.

- Dzień Dziecka! Powiem wam, że mój synek jest do mnie podobny. Tylko czy ja jestem podobna do mojej pięknej mamy? Wszystkiego dobrego, drogie dzieci! - życzy na Instagramie gwiazda.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek, Mateusz Grochocki/East News, MWmedia.pl

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości