Marcin Bosak o blaskach i cieniach fejmu. "Dzięki niemu można kupić dobre pomidory, ale łatwiej jest nimi dostać"

Autor:
Luiza
Bebłot
Słodko-gorzka cena sławy
Słodko-gorzka cena sławy Dzień Dobry TVN
wideo 2/25

Wiele osób marzy o karierze w show biznesie i byciu sławnym. Popularność ma jednak także swoje ciemniejsze oblicze. Jaką cenę płaci się za bycie popularnym? O tym w Dzień Dobry TVN mówili Joanna Opiat-Bojarska, autorka książki "Fejm" oraz aktor Marcin Bosak.

"Fejm" - o czym jest książka Joanny Opiat-Bojarskiej?

Nowy thriller laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru to historia aktora Alexa Skorupsky’ego, który świętował premierę filmu, a rano budzi się w zupełnie innej rzeczywistości. Jego dziewczyna zniknęła, a kamery zarejestrowały, jak jej samochód potrąca kobietę, z którą Skorupsky'ego łączyło coś więcej niż tylko służbowa relacja. Jeśli Alex nie odnajdzie Agnieszki przed policją, jego budowana latami kariera będzie skończona...

Joanna Opiat-Bojarska w swojej książce otworzyła wiele zamkniętych dla publiczności drzwi, wniknęła do środka i obnażyła prawdę o mechanizmach rządzących światem sław.

Fejm - to samo, co sława? 

Dla Joanny Opiat-Bojarskiej fejm jest uwspółcześnioną wersją sławy, współczesnym narkotykiem, motywem działania i sensem życia dla wielu osób. Czasem nie wystarczy być po prostu lepszym aktorem, trzeba właśnie mieć "fame", czyli być rozpoznawanym, kimś, o kim się mówi, z setkami tysięcy followersów. To pomoże np. w promocji filmu i przełoży się na oglądalność, a ta z kolei na wynik finansowy tego, kto w ten film zainwestował.

- Uznałam, że trzeba zajrzeć do świata aktorskiego, żeby pokazać, że za sławą idą też koszty, ciężary, niedogodności - mówiła pisarka w Dzień Dobry TVN.

Czy od sławy można się uzależnić?

Świat show-biznesu od podszewki zna aktor Marcin Bosak. Pytany o koszty popularności przytoczył słowa Kayah. - Powiedziała, że jak się jest popularną osobą, to na targu można dostać dobre pomidory, ale dużo łatwiej jest dostać tym pomidorem. I rzeczywiście tak jest - żartował nasz gość. Jak przyznał, długo zajęło mu nauczenie się tego, by z popularności mieć przyjemność.

- Szybko po studiach zacząłem grać w bardzo popularnym serialu i złościłem się na to, że jestem rozpoznawany jako ta postać, że nie ma rozróżnienia. Długi czas się na to złościłem, a później zacząłem się do tego uśmiechać, zajęło mi to parę lat - wspominał.

- Ciekawe jest to kreowanie iluzji. Rzeczywiście może być tak, że ktoś zostanie z tą iluzją w życiu prywatnym, bo to go nakręca, a ktoś się zdecydowanie od tego odcina, ma inne zainteresowania. I ja chyba raczej jestem na tej drodze - podsumował Marcin Bosak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości