Aranżacje wnętrz

  Aranżacje wnętrz

  Jak udekorować wielkanocny stół? To pytanie, z którym mierzy się większość z nas przed Świętami. Stałym elementem dekoracyjnym jest obrus. Lara Gessler przekonuje, że najlepszym rozwiązaniem będzie ten w kolorze czystej bieli. Co symbolizuje biały obrus? Dlaczego na stole wielkanocnym nie może zabraknąć zielonych, świeżych elementów np. rzeżuchy? Jak wyglądają święta w domu Lary Gessler? Z restauratorką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Balkon traktujemy często po macoszemu. Według projektantki wnętrz Dagmary Fajks, balkon to przedłużenie naszego mieszkania. Powinniśmy włożyć w niego tyle serca, ile włożyliśmy w urządzanie salonu czy sypialni. Balkon powinien być odzwierciedleniem tego, co dzieje się w mieszkaniu. Od czego zacząć? Czy tekstylia na balkonie to dobry pomysł? Jakie obecnie panują trendy? Z Dagmarą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Półki, obrazki i zegary można przymocować do ściany bez użycia gwoździa. Co zatem będzie nam do tego potrzebne? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły ekspertki od majsterkowania: Alicja Rzeczkowska i Sylwia Czubkowska.

  Zasłony nie tylko dekorują okno, ale także pomieszczenie, w którym się znajdują. Oprócz funkcji dekoracyjnej mogą też pełnić inne funkcje, np. przyciemniać lub wyciszać pokój. Czym kierować się przy wyborze zasłon? I jakie obecnie panują trendy w aranżacji okien? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Zobaczcie, jak można upiąć zasłony i, jakiej długości powinny być zasłony.

  Pani Katarzyna Macheta marzyła o zmianie swojego wizerunku. Dlatego zgłosiła się do "Stylowej Odnowy" Dzień Dobry TVN. Czemu zapragnęła zmiany? Czy ma pomysł na to, jak chciałaby wyglądać? I co zaproponowała jej stylistka Alicja Napiórkowska? Zobacz trzy odsłony Pani Katarzyny: przed metamorfozą, w stylizacji dziennej i stylizacji wieczorowej.

  Tym razem prowadząca cykl Odpicowane mieszkanie Katarzyna Jaroszyńska była w ponad 300-metrowym domu, który mieści wielopokoleniową rodzinę. Zobaczcie, co zrobić, aby duża przestrzeń była przytulna. Jak utrzymać w tak dużym domu porządek?

  Renata Romanowska-Olbryś wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w efektownie urządzonym domu. Małżeństwo wyposażyło go za nieprawdopodobnie niską kwotę - ok. 10 tys. zł. Jak im się to udało?

  Pan Mateusz i jego świeżo poślubiona małżonka właśnie wprowadzili się do nowego mieszkania, w którym planują założyć rodzinę. Gdy Małgorzata Socha i Karolina Wilk po raz pierwszy weszły do ich salonu połączonego z jadalnią, zastały tam gołe ściany. Zobacz, co zostawiły po sobie wychodząc. A jak dopasować sofę do wielkości salonu, w którym ma stanąć?

  Po aranżacji japońskiego ogrodu uczestnicy programu Dom Marzeń zajęli się łazienką. Musieli m.in. położyć płytki i pomalować ściany. Jak im poszło?

  Dzień Dobry TVN wraz z HGTV Home & Garden zorganizowały wspólnie konkurs, w którym wygraną była metamorfoza jednego pomieszczenia przeprowadzona pod okiem Doroty Szelągowskiej. Zwyciężczynią została Karolina Barabach z Kielc. Mogliśmy zobaczyć efekt metamorfozy jej kuchni. Jak pomieszczenia wyglądało przed zmianą i po?

  Ten dom jest pełen betonu i stali. Dlaczego jego właściciele zdecydowali się na styl industrialny? I jak udało im sprawić, by dom był przytulny? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyny Jaroszyńskiej.

  Większość z Was zna ją jako aktorkę, ale pasją Małgorzaty Sochy jest aranżacja wnętrz. Z pomocą doświadczonych projektantek, tym razem, urządziła pewnemu małżeństwu salon. Zobaczcie, jak im to wyszło.

  Lidia i Maciej Żukowscy mieszkają w domu o powierzchni 113 m kw. Zrobili w nim wszystko sami. Efekt jest niezwykły. Jak wyglądał dom przed remontem, a jak po? Małżeństwo odwiedziła prowadząca cykl Odpicowanie mieszkanie Katarzyna Jaroszyńska.

  Niedaleko Zielonej Góry znajduje się miejscowość, w której zabudowę stanowią głównie stare, ceglane domy. I właśnie w takim 100-letnim domu mieszkają kolejni bohaterowie cyklu Odpicowane mieszkanie - Paweł, Agnieszka i dwoje ich dzieci. Jak urządzili ponad 120 m2? Rodzinę odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Pasją aktorki Małgorzaty Sochy jest urządzanie wnętrz. Wraz z projektantką wnętrz Karoliną Wilk wystylizowała sypialnię Agnieszki i Artura. Co dziewczyny zrobiły, aby sypialnia wyglądała magicznie? Czy para była zadowolona ze zmian?

  Izabela Bagińska i jej córka Zosia mieszkają tu od roku. Mają pięknie urządzone sypialnie, a do szczęścia brakuje im tylko salonu z jadalnią. Jak rozdzielić małe pomieszczenie i zmieścić w nim te dwie powierzchnie? Do akcji wkroczyła Małgorzata Socha i projektantka wnętrz Ewelina Szymańczak. Zobacz efekty ich wspólnej pracy!

  Na jednym z bełchatowskich osiedli znajduje się mieszkanie do innych niepodobne. Tam, na 63 metrach kwadratowych, mieszkają trzy pokolenia kobiet. Babcia, Alicja Przydryga wytwarza ceramikę, a mama Katarzyna prowadzi bloga o swoich córkach. Kobiety wypełniły mieszkanie starymi meblami, które dodatkowo postarzyły. I choć we wnętrzu trudno dopatrzeć się określonego stylu, to wszystko świetnie się ze sobą łączy. Zobaczcie kolejny odcinek "Odpicowanego Mieszkania" dziennikarki Dzień Dobry TVN Katarzyny Jaroszyńskiej.

  Kwiecień to miesiąc, w którym odbywają się największe i najważniejsze targi designu wnętrz na świecie. Wystawcy przygotowują się do nich latami. Co będzie modne w tym sezonie? Przede wszystkim wygoda i żywe kwiaty. Co jeszcze? O tym w Dzień Dobry TVN stylistka wnętrz Ewa Mierzejewska. Czy Polacy urządzają wnętrza długoterminowo? A może dostosowują je do panującej mody?

  Pani Adriana Żakowska-Szymańska razem z mężem Michałem i synem Jakubem postanowili zamieszkać w garażu. W ciągu roku podwyższyli go, a w środku stworzyli wnętrze jak w pałacu. Jak wpadli na ten szalony pomysł? Zobaczcie kolejne "Odpicowane mieszkanie"! Odwiedziła ich dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  On podchodzi do wystroju w sposób praktyczny, ona - chce odczarować polską wiklinę. Anna i Wojciech razem z dwójką dzieci mieszkają w starej kamienicy w Warszawie. Jak pogodzili swoje przekonania co do wystroju wnętrz? Czy stare meble i białe ściany mogą być praktyczne? Parę odwiedziła prowadząca cykl Odpicowane Mieszkanie reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.