Tym razem Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Redy, gdzie znalazła wyjątkowo kolorowe mieszkanie Nicole Prusak i Kacpra Pluskoty.
Światło zimne, światło ciepłe, światło przygaszone, a czasem światło bardziej intensywne… Wybór oświetlenia w poszczególnych pomieszczaniach w mieszkaniu jest bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu możemy uzyskać odpowiedni nastrój. Do każdego pomieszczenia będzie pasować inne światło. Jak je dobrać? W studiu „Dzień Dobry TVN” opowiadała o tym Ewa Mierzejewska, ekspert urządzania wnętrz.
Wiele osób boryka się z urządzeniem mikroskopijnych wnętrz tak, by powstała funkcjonalna łazienka – z prysznicem, pralką i schowkami. Pomocne mogą być gotowe projekty małych łazienek, które można znaleźć w internecie.
Jeśli minimalistyczne wnętrza nie są w twoim guście, mamy dla ciebie wspaniałą wiadomość. Do łask wracają wzory! Na poduszkach, narzutach, tapicerce mebli. Na jaki wzór się zdecydować? Jak łączyć wzory, żeby nie przesadzić?
Jak powiększyć optycznie pokój? Przede wszystkim należy umiejętnie dobrać kolory oraz sprytnie ustawić lustra i meble. Warto zadbać również o odpowiedni dopływ światła do pomieszczenia oraz funkcjonalnie zaaranżować wnętrze. Jak można to zrobić? Przeczytaj poniższy poradnik i przekonaj się sam.
Krzysztof Miruć jest architektem wnętrz, który w programie „Zgłoś remont” przeprowadza gruntowne remonty swoim bohaterom. Krzysztof zdradził nam, ile czasu trwa remont realizowany w programie, gdzie możemy szukać oszczędności decydując się na remont oraz czy usługa architekta stała się w Polsce normą, czy wciąż jest to ekstrawagancja.
Kwiaty pięknie dekorują nasze mieszkania. Choć sezon na cięte tulipany, bzy, konwalie minął, to nie oznacza to, że pozbywamy się z naszych domów kwiatów. W kawiarence Dzień Dobry TVN florystka Anna Wojtala podpowiedziała, jak przygotować jesienny bukiet.
W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkania” Kasia Jaroszyńska odwiedziła rodzinę Patrycji Wegner-Keiling, którzy mieszkają pod Inowrocławiem. Zobaczcie ich efektowne, eklektyczne wnętrze.
W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Zgorzelec, gdzie mieszka czteroosobowa rodzina. Zobaczcie ich wyjątkowe i niebanalne wnętrze.
W poniedziałek Donald Trump zwrócił uwagę, że źle wygląda w świetle żarówek energooszczędnych. Teraz prezydent USA chce wycofać je z produkcji i przywrócić stare żarówki. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Cezarego Szmidke, fizyka, z Centrum Nauki Kopernik, z którym rozmawialiśmy o tym, Jjak wybrać odpowiednią żarówkę, by nie dawała pomarańczowego światła.
W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła rodzinę Doleckich, która mieszka w 170-metrowym domu w Lublinie. Zobaczcie ich efektowne wnętrze.
Stare meble często wyróżniają się unikatowym designem i wysoką jakością materiałów. Jeśli jednak po latach użytkowania straciły swoje walory wizualne, warto zająć się ich odnowieniem. Renowacja mebli drewnianych może być zlecona specjaliście lub wykonana samodzielnie – jeśli tylko znamy podstawowe zasady, nie powinna sprawić kłopotu. W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy blogerkę Małgorzatę Budzich, która opowiedziała o renowacji mebli krok po kroku.
W pierwszym odcinku „Odpicowanego mieszkania” w nowym sezonie Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Kasię i Roberta, którzy mieszkają w domu w Warszawie. Zobaczcie jego niezwykłe wnętrze.
Bateria bezdotykowa najczęściej spotykana jest w łazienkach znajdujących się w budynkach użyteczności publicznej, a także szaletach miejskich. Jednak coraz chętniej tego typu baterie są montowane również w mieszkaniach i domach. W czym tkwi popularność tego rozwiązania?
Wnętrze Państwa Tomaszewskich jest urządzone w iście bajkowym klimacie. Co więcej, wszystkie meble jakie znajdziemy w domu, wyszły spod ręki jego właścicielki Jolanty Tomaszewskiej. Zobaczcie je!
Pod Częstochową w sosnowym lesie znaleźć można wyjątkowy dom - z dachem do środka, z ogromnymi oknami i piękną elewacją. Jego właścicielami są Magdalena Peplińska oraz Szymon Pepliński. Zobaczcie to architektoniczne cudo!
Nowoczesne wnętrza cechują prostota i minimalizm, a także otwarte, pełne światła przestrzenie. Nie każda aranżacja okienna pasuje do takiej koncepcji – wystrój okien powinien harmonizować z wnętrzem i podkreślać jego charakter. Jaki wystrój okien sprawdzi się w nowoczesnym salonie?
Pięknie złożona serwetka ozdobi stół i doda klasy każdej uroczystości. Wbrew pozorom składanie serwetek nie jest bardzo skomplikowane, a proste wzory można wyczarować w kilka chwil. W studiu Dzień Dobry TVN dekoratorka Elżbieta Lepianka podpowiedziała, jak efektownie złożyć serwetki na Wielkanoc oraz jak udekorować stół.
Mieszkanie " z odzysku"? Czemu nie! Pani Monika Prus zdecydowała się zaaranżować swoje mieszkanie w stylu lat sześćdziesiątych - siedemdziesiątych. Efekt? Zobaczcie sami!
Ściany to element w wystroju pomieszczenia, który silnie wpływa na całą aranżację. Jednym z nowoczesnych trendów na ich wykończenie są tapety ekskluzywne. Ich wyjątkowość polega nie tylko na oryginalnych, unikalnych wzorach, kolorach i fakturze, ale przede wszystkim na niezwykle wysokiej jakości materiałach, z jakich powstają. Jakie są rodzaje luksusowych tapet i jak stosować je we wnętrzach?
Kiedy wygląd ścian mieszkania powoli staje się nudny, dobrze pomyśleć nad zmianą ich aranżacji. Czasem jednak chciałoby się czegoś więcej niż tylko zmiany koloru. Prostym i całkiem tanim rozwiązaniem na metamorfozę może okazać się stylowa i nowoczesna tapeta samoprzylepna.
Mieszkanie w stylu prowansalskim wyróżnia się tym, że jest przytulne, a jednocześnie świeże i oryginalne. Panuje w nim sielski klimat, rodem z francuskiej Prowansji. Spokojną i marzycielską atmosferę tego miejsca doceniali Picasso i van Gogh, więc nic dziwnego, że znalazło ono odzwierciedlenie w pięknych wnętrzach. W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Łódź, gdzie w jednej z tamtejszych XIX-wiecznych kamienic mieszka rodzina Makowskich. Mieszkanie ma ponad 200 metrów kwadratowych. Główną aranżerką wnętrza jest jego właścicielka Anna Adamska-Makowska.
Każdemu, kto szuka pomysłów na zagospodarowanie balkonu, polecamy donice z miniaturowymi jałowcami lub świerkami. Iglaki na balkonie to ozdoba, której zieleń cieszy oko również zimą. W połączeniu z innymi elementami wystroju wprowadzi sprzyjającą wypoczynkowi, przyjazną atmosferę, a także osłoni nas nieco przed wzrokiem sąsiadów.
Popularne hiacynty mogą mieć fioletową, żółtą lub różową barwę. Kwiaty te zachwycają nie tylko ciepłymi, intensywnymi kolorami, ale również pięknym zapachem. Hiacynty w szkle to świetny pomysł na oryginalną dekorację w naszych mieszkaniach.
Olcha należy do drzew solidnych, które uprawiane są nie tylko ze względu na walory ozdobne, ale też liczne funkcje, jakie pełnią poszczególne ich części. Kora wraz z liśćmi ma właściwości lecznicze, z kolei drewno olchy sprawdza się w wielu branżach np. meblowej, lutniczej, rzeźbiarskiej czy modelarskiej.
Malowanie płytek ceramicznych to ciekawy i coraz popularniejszy sposób na odświeżenie starych wnętrz. Farba do kafelek chętnie wykorzystywana jest przede wszystkim do odświeżania kuchni czy łazienek. Odpowiednio dobrana może też posłużyć do zmiany wyglądu klasycznego pieca kaflowego.
Meble, które wyglądają na zużyte lub już się opatrzyły, można łatwo odnowić, malując je na nowy kolor. Czy to biała farba do mebli kuchennych, czy błękitna do dziecięcego pokoiku – trzeba wiedzieć, jaki rodzaj wybrać, by uzyskać wysoką trwałość. Na rynku dostępne są farby akrylowe, ftalowe oraz kredowe – na którą się zdecydować?
Wśród specyfików do malowania drewna i innych powierzchni często wymienia się farbę kredową. Jest mniej dostępna niż akrylowa, ale za to gwarantuje uzyskanie ciekawego wykończenia. Czym się wyróżnia i jak sprawdza się malowanie farbą kredową mebli? Czy można zastosować ją jako farbę tablicową lub magnetyczną?
W naszych łazienkach coraz częściej pojawia się rozwiązanie, jakim jest odpływ liniowy. Szczególnie często wykorzystywany jest w pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym, gdzie liczy się prosta, niczym niezakłócona forma wystroju wnętrza.
Miejsce pod umywalką warto dobrze wykorzystać, zwłaszcza jeśli urządzamy niewielką łazienkę. Zależnie od potrzeb i preferencji estetycznych szafka pod umywalkę może być podwieszana lub stojąca. Najłatwiej znaleźć taką wykonaną z płyty, choć dla wielbicieli naturalnych materiałów stworzono szafki drewniane.