Profilaktyka zdrowia

Piersi w rozmiarze 100GG zamieniły w piekło życie nastolatki

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Daily Mirror
kobieta z dużym biustem

Amanda ma zaledwie 19 lat i spore kłopoty ze swoim dużym biustem. Piersi Brytyjki są w rozmiarze 100GG i nadal rosną. Nastolatka uważa, że piersi utrudniają jej normalne funkcjonowanie, dlatego rozważa operację.

Brytyjka ma biust w rozmiarze 100GG

Amanda ma 19 lat, pochodzi z Manchesteru i zmaga się z nietypowym problemem. Nastolatka ma bardzo duży biust, który ciągle rośnie. Kobieta w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Daily Mirror" wyznała, że już w wieku 14 lat musiała nosić biustonosz w rozmiarze 85E. Pokaźnych rozmiarów piersi dziewczyny był też obiektem plotek. Jej rówieśnicy byli przekonani, że poddała się operacji powiększającej biust.

Biust

Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?
Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Na tym jednak nie koniec. Teraz kiedy jej piersi urosły do rozmiaru 100GG zwraca na siebie jeszcze większą uwagę. W rozmowie z tabloidem Amanda żaliła się, że nieustannie jest zaczepiana przez mężczyzn. - Gapią się na mnie, kiedy idę do sklepu i trąbią, kiedy idę ulicą - wyznała.

Nastolatka planuje operację

Dużym kłopotem dla 19-latki jest także znalezienie odpowiedniego biustonosza. Młoda kobieta w rozmowie z dziennikarzami gazety wyznała, że musi poświęcić mnóstwo czasu i pieniędzy, aby kupić odpowiednią bieliznę. Do tego wybór jest bardzo mocno ograniczony. - Nie ma dużej różnorodności większych rozmiarów staników - mówiła Amanda.

Dziewczyna przyznała, że jeśli jej biust nie przestanie rosnąć, będzie musiała poddać się operacji zmniejszenia piersi. Warto dodać, że tego rodzaju zabiegi - jeśli wykonywane są ze względów medycznych - w Wielkiej Brytanii (tak, jak w Polsce) są refundowane.

Operacja zmniejszenia piersi. Na czym polega?

Mammoplastyka to chirurgiczne zmniejszenie biustu. Zabieg polega na usunięciu części gruczołu, nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skóry. Operacja trwa od dwóch do trzech godzin i przeprowadza się w pełnym znieczuleniu. Warto dodać, że poza zmianą rozmiaru biustu lekarz zmniejsza również otoczki sutkowe i przesuwa brodawki.

Zabieg można wykonać na trzy sposoby - techniką Lejour (na ciele po operacji zostaje pionowa blizna), McKissok (pozostaje blizna w kształcie odwróconej litery "T") oraz Benellego (blizna widoczna jest jedynie wokół otoczki sutkowej).

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Daily Mirror

Źródło zdjęcia głównego: Staras/GettyImages

Pozostałe wiadomości