Lekarze ostrzegają przed trendem z TikToka. Jest bardzo niebezpieczny

kobieta, która dotyka swojego podbródka
Lekarze ostrzegają przed urządzeniem, które ma likwidować podwójny podbródek
Źródło: Deagreez/Getty Images
W pogoni za idealnym wyglądem część z nas gotowa jest zrobić bardzo dużo. Od pewnego czasu w mediach społecznościowych pojawiają się filmiki prezentujące urządzenie, dzięki któremu można "zlikwidować" podwójny podróbek. Choć osoby, które z niego skorzystały zapewniają, że jest bardzo skuteczne, to badacze mają wątpliwości.

Podwójny podbródek. Jak się go pozbyć?

Celebryci i gwiazdy pokazują w mediach swoje idealne ciała. Wiele osób gotowych jest zrobić bardzo dużo, aby dorównać temu kanonowi piękna. Na TikToku od pewnego czasu ogromnym zainteresowaniem cieszą się filmiki prezentujące pewne urządzenie. Jego stosowanie ma pomoc zredukować tkankę tłuszczową w okolicach podbródka.

Jak dbać o zęby?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
By stres nie zjadł nam zębów
By stres nie zjadł nam zębów
Nadwrażliwość zębów - gdy boli nawet oddychanie
Nadwrażliwość zębów - gdy boli nawet oddychanie
Jak zachęcić dzieci do mycia zębów?
Jak zachęcić dzieci do mycia zębów?

Przypomina ono piankową kulkę. Jej zaciskanie pozwala "wyćwiczyć" mięśnie szczęki, a tym samym zlikwidować podwójny podbródek. W ocenie jednej z influencerek wystarczył miesiąc regularnych ćwiczeń, aby poprawić owal twarzy.

@carolfinee I’m honestly shocked at how nice my jaw turned out!! Highly recommend, thank you to everyone following! Comment questions #fyp #jawline #xcyzba ♬ My Friends - Mr_hotspot

Urządzenie, które "likwiduje" podwójny podbródek. Lekarze ostrzegają

Mimo że na TikToku można znaleźć liczne filmiki, które wychwalają urządzenie, to zdaniem ekspertów korzystanie z niego może być bardzo niebezpieczne. Mark Wolff, dziekan Wydziału Medycyny Stomatologicznej z Uniwersytetu w Pensylwanii zdecydował się nagrać krótkie wideo, w którym tłumaczy, dlaczego lepiej nie ulegać tej groźnej modzie.

Ekspert podkreśla w nagraniu, że to niezwykle niebezpieczny przedmiot. Korzystanie z urządzenia wywołuje ból stawów, zwiększa sztywność i ogranicza ruchomość w obrębie szczęki. Do tego długotrwałe stosowanie może się skończyć uszkodzeniem oraz wygięciem zębów. Podkreślił, że osiągnięcie efektów, którymi chwalą się influencerzy jest bardzo mało prawdopodobne.

@scumbagdadofficial Last video on @thelifeofbei and the tale of the seriously problematic non functional jaw exercise product. #jawline ♬ original sound - Your Scumbag Dad

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Deagreez/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości