W jednym z gigantów zajmujących się produkcją żywności, doszło do skandalicznej sytuacji. Pracodawca znalazł w koszu na śmieci zużytą podpaskę, co było dla niego wystarczającym powodem do srogich nadużyć. Zmusił pracownice, by rozebrały się przed nim.
Wykaz prac w szczególnych warunkach zawiera 40 pozycji. Praca określana tym mianem to zajęcie wykonywane w warunkach, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie fizyczne lub psychiczne pracownika. To także taka praca, która nakłada na niego specjalne wymagania zachowania sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej na odpowiednio wysokim poziomie.
Ergonomia pracy to nauka zajmująca się dostosowaniem miejsca i narzędzi pracy do możliwości i ograniczeń pracownika. 12 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Ergonomii.
W dobie pandemii pielęgniarki pracują po kilkanaście godzin w jednym kombinezonie ochronnym, bywa, że po dwie na 80 pacjentów. Jak mówią, mają warunki gorsze niż na wojnie. Dlatego zapowiadają, że będą wchodziły w spory zbiorowe, a nawet mogą rozpocząć strajk generalny. Jakie są ich postulaty? O tym mówiła w naszym programie Halina Peplińska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pracująca w zawodzie od 44 lat.
Do 27 grudnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba - wynika z obowiązującego od soboty rozporządzenia Rady Ministrów. Pracodawca nadal jest zobowiązany zapewnić rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk.
Mnóstwo kobiet zastanawia się, gdzie dziś można znaleźć miłość. Nie mają bowiem masy czasu na spacery, imprezy czy wydarzenia kulturalne - ich codzienność zajmuje praca. Co jednak, gdy wpadnie nam w oko współpracownik? Niektórzy udowadniają, że taki związek może się udać. Kiedy pojawiają się kłopoty?
W Centrum Zdrowia Dziecko trwa strajk pielęgniarek, które domagają się podwyżek płac i zwiększenia liczby etatów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofię Małys i wiceprezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Sebastiana Irzykowskiego, by porozmawiać o warunkach pracy pielęgniarek z CZD. Czy da się wyjść z trwającego impasu?
Do roku 2013 roku, kiedy to zawalił się budynek Rana Plaza, w którym mieściły się fabryki szyjące ubrania dla zachodnich firm, mało kto wiedział, w jak złych warunkach pracują osoby tam zatrudnione. Gość Dzień Dobry TVN dziennikarz Marek Rabij pojechał do Indii, aby przekonać się na własne oczy, jak żyją pracownicy tamtejszej branży odzieżowej. O swoich spostrzeżeniach powiedział w naszym studiu. Zobaczcie, za co właściwie płacimy, kto na tym traci, a kto zyskuje.
Kupując ubrania, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są one szyte w krajach trzeciego świata przez osoby, które pracują w urągających warunkach. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: stylistka Ewelina Rydzyńska i blogerka bloga o slow fashion Joanna Glogaza. Dlaczego wiele sieciówek korzysta z taniej siły roboczej? W jaki sposób konsumenci mogą zaprotestować przeciwko wyzyskowi? Co to jest slow fashion?