Anna Lewandowska podjęła w swoich mediach społecznościowych ważny temat. Chodzi o to, ile dzieci spędzają czasu używając telefonu, komputera, czy telewizji. Okazuje się, że ze statystyk, które przytoczyła trenerka, wynika, że po elektronikę sięgają już dzieci poniżej 2. roku życia.
Tablety i smartfony towarzyszą obecnie dzieciom już od wczesnych lat życia. Specjaliści ostrzegają jednak przed zgubnym wpływem, jaki mają one na rozwój maluchów. Stąd też apel, by rodzice ograniczyli swoich pociechom czas korzystania z urządzeń mobilnych. Taki przekaz niesie też za sobą kampania: "Zadbaj o mózg dziecka".
Podobno migające ekrany tabletów i telefonów komórkowych fatalnie wpływają na nasz wzrok. Czy to prawda? Jak powinniśmy dbać o oczy? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN okulistkę Monikę Dzięgielewską.
Rodzice i nauczyciele początkowo podchodzili sceptycznie do programu aktywnej edukacji z tabletem. Czy urządzenia całkowicie wykluczą tradycyjne sposoby nauczania? O nowych technologiach w szkolnictwie porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prezes zarządu fundacji prowadzącej niepubliczne szkoły w Warszawie Magdaleną Bogusławską i dyrektorką jednej z niepublicznych, warszawskich podstawówek Katarzyną Plutą.
Coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy twarzą w twarz. Za to chętnie rozmawiamy ze sobą w wirtualnym świecie. Przeciętny Brytyjczyk spędza tam aż 11 godzin dziennie! A jak to wygląda w Polsce? Czy Polacy wolą pisać do siebie SMS-y niż rozmawiać? Kto nie wyobraża sobie życia bez Internetu? I do kogo skierowana jest akcja "Wyloguj się do życia"? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.