To pierwszy taki przypadek od 10 lat w historii Sudanu.
Krzysztof Werema uwiecznia na swoich zdjęciach plemiona Sudanu. Obserwuje nie tylko ich codzienność, ale także jak zmienia się ich życie i to, co tradycyjne zderza się z tym, co nowoczesne. Jak powstają jego fotografie? O tym artysta opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Mikołaj Rey spotkał się z mieszkającym w Polsce sudańskim poetą Nagmeldinem Karamallą. Przyjechał on do Polski na studia w 1988 roku i już został. Nagmeldin Karamalla-Gaiballa jest analitykiem politycznym, pracującym jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, ale pisze i publikuje też wiersze. Zobaczcie, jak wspomina swoje początki w Polsce i, jaką sudańską potrawę przygotował dla Mikołaja Reya.
Rodzina Łopacińskich lubi podróżować. Ich ostatnia wyprawa trwała aż 393 dni. Teraz planują kolejną podróż - wybiorą się śladami Stasia i Nel. O swoich planach rodzina opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Kiedy ruszają w drogę? Ile będzie trwała podróż? Co zamierzają zrobić, aby uniknąć niebezpieczeństw podczas pobytu w Sudanie?
Ona pracuje w Angoli, a On pracował w Sudanie Południowym oraz na Antarktydzie w polskiej stacji naukowo-badawczej. Dlaczego zdecydowali się pracę w tak odległych zakątkach świata? Czy długo zastanawiali się nad decyzją o wyjeździe z Polski? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kingę Jasienicką, która pracuje w Angoli oraz Piotra Horzelę, którego - jak mówi - nosi po świecie.
Janka Ochojska działaczka społeczna i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Od ponad 20 lat organizuje konwoje i pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących części świata, w tym dla Czeczeni, Sudanu, czy Autonomii Palestyńskiej. Jak znajduje siły, aby nieść pomoc innym? O czym jest ostatnio wydana książka "Świat według Janki"? Na co przeznaczone będą pieniądze ze sprzedaży książki? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Janinę Ochojską, działaczkę humanitarną, założycielkę Polskiej Akcji Humanitarnej. Jaki prezent otrzymała od nas?