Uporządkowana i czysta przestrzeń to nierzadko święty graal wielu pań domu. Niestety, często osiągnięcie zamierzonych celów wizualnych (i higienicznych) wiąże się z wykorzystaniem silnych środków chemicznych, które, oprócz nieskazitelnych powierzchni, pozostawiają po sobie osady czy nieprzyjemny zapach. Czy można tego uniknąć? Jak wprowadzić ład w domu nie sięgając po produkty, które są szkodliwe dla środowiska, więc także dla nas?
"Można wykorzystać resztki ze śniadania".
Pandemia sprawiła, że na półkach sklepowych pojawiło się wiele środków chemicznych, mających zagwarantować czystość oraz eliminację wirusów i bakterii. Jednak nie wszystkie preparaty działają tak samo i nie wszystkie są bezpieczne. Czym kierować się przy wyborze?
Wirusy i bakterie w naszych domach przychodzą z zewnątrz. Przynosimy je my, dostają się do naszego domu wraz z zakupami, na ubraniach, a nawet w sierści psa, którego chwilę temu wyprowadzaliśmy na spacer. Jak sobie poradzić z takim towarzystwem?
Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej zmywarki, musisz zainwestować nie tylko w dobrej jakości tabletki, które zmyją wszystkie zanieczyszczenia z naczyń, lecz także w dodatkowe środki czyszczące i sól do zmywarki – jej regularne stosowanie jest naprawdę ważne. Poznaj właściwości soli.
Płyn do mycia naczyń to nieodłączny pomocnik w każdej kuchni. Co ciekawe, 20 maja ma nawet swoje międzynarodowe święto. Z tej okazji zachęcamy do wykonania samodzielnie mieszanki, która nie tylko będzie ekologiczna, ale też skuteczna. Jak krok po kroku zrobić płyn do naczyń? O tym opowiedziała nam propagatorka zero waste Sylwia Majcher.
Jak domowymi sposobami przygotować ekologiczne środki do czyszczenia? Naszym gościem była dziś Ewa Kozieł - autorka bloga o ekosprzątaniu. Zobaczcie jak zrobić: mleczko do czyszczenia łazienki i kuchni, spray do czyszczenia luster, armatury, mebli, blatów czy płyn do naczyń. Jak skutecznie odświeżyć tapicerkę, usunąć zabrudzenia w kuchni i jakich błędów w ekosprzątaniu się wystrzegać!