Mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.
3-letnia Hania z Kłodzka, noworodek ze Szczecina, 3-letnia Zuzia z Poznania. O maltretowaniu dziecka dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy umiera w tragicznych okolicznościach. Sprawcami najczęściej są rodzice i opiekunowie. Uniknięciu podobnych dramatów może pomóc wprowadzenie w Polsce Serious Case Review czy zwiększanie świadomości społecznej, m.in. w takie dni jak Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.
13 lat pozbawienia wolności. To wyrok, który zapadł w warszawskim sądzie za pobicie Roberta Brylewskiego i przyczynienie się do śmierci muzyka. Oskarżonego Tomasza J. podczas ogłaszania sądowej decyzji nie było na sali. Nie został doprowadzony, bo nie wyraził na to zgody.
Steve V. został oskarżony o fizyczne znęcanie się, zgwałcenie i zabójstwo chłopca. Mężczyzna miał "opiekować się" trzylatkiem pod nieobecność matki. Sąd skazał go na 15 lat więzienia i zobowiązał do zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. Z takim wyrokiem nie zgadza się jednak prokurator generalny.
Tylko w tym tygodniu dotarły do nas dwie szokujące informacje na temat przemocy zastosowanej wobec dzieci. Pierwsza dotyczyła 4-letniej dziewczynki, która straciła życie w wyniku pobicia, a druga - 3-miesięcznego dziecka, na którego ciele również znaleziono ślady przemocy fizycznej. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog sądową Teresę Gens, aby zapytać, kim są osoby, które posuwają się do tak okrutnych czynów. Dlaczego partner osoby, która dopuszcza się przemocy fizycznej nie reaguje, kiedy bite jest dziecko?