rynek

    rynek

    My, Polacy lubimy beton – taki wniosek można, wysnuć patrząc na wiele miast i miasteczek. Przykładem jest, chociażby rewitalizacja rynku w Kutnie, który całkowicie został pokryty płytami. Dlaczego w XXI wieku, w obliczu stale ocieplającego się klimatu nadal panuje moda na wycinanie drzew i zastępowanie ich placami z płyt chodnikowych? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzyła się architekt Marta Sękulska-Wrońska.

    Od kilku lat ekologia gra coraz większą rolę w naszym życiu. Polacy chętniej kupują towary, które pozytywnie wpływają na naszą planetę. Niestety, okazuje się, że pomimo dobrych chęci, często dajemy się nabrać nieuczciwym sprzedawcom, którzy zachwalają swoje produkty jako ekologiczne, mimo że wcale takie nie są. Dowiedz się co to jest "greenwashing" i jak nie nabrać się na "ekościemę".

    Według statystyk w Polsce jest najwyższy na świecie wskaźnik przedsiębiorczości kobiet. Mimo to ich firm jest dwa razy niż firm prowadzonych przez mężczyzn. Dlaczego? Z jakimi problemami muszą się mierzyć panie, które prowadzą własny biznes? Co zrobić, by przetrwać na rynku? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Katarzynę Wierzbowską, która prowadzi fundację wpierającą kobiety zakładające własny biznes, menadżerkę Patrycję Strzelecką i prowadzącą własną firmę Annę Skórzyńską.