Rynek mieszkaniowy z miesiąca na miesiąc zaskakuje. Ceny nieruchomości idą w górę, czynsze za wynajem wciąż rosną. W ogłoszeniach coraz częściej spotykamy "atrakcyjne" oferty mikrokawalerek. Czy jednak na 10 metrach kwadratowych da się komfortowo żyć?
Bazar Różyckiego to targowisko znajdujące się na warszawskiej Pradze-Północ. W latach 80 i 90. XX w. można było tam kupić niemal wszystko, w późniejszym czasie stracił jednak na popularności. Bohaterowie materiału Dzień Dobry TVN przywracają dawną świetność temu miejscu. Jak dziś wygląda handel na "Różycu"?
Na rynku we Lwowie ustawiono 109 wózków. Symbolizują one dzieci, które zginęły od początku rosyjskiej inwazji. - One bronią teraz nieba Ukrainy, zamiast zdecydowanych działań świata. To straszna cena wojny - napisał mer miasta Andrij Sadowy, publikując poruszające zdjęcie.
My, Polacy lubimy beton – taki wniosek można, wysnuć patrząc na wiele miast i miasteczek. Przykładem jest, chociażby rewitalizacja rynku w Kutnie, który całkowicie został pokryty płytami. Dlaczego w XXI wieku, w obliczu stale ocieplającego się klimatu nadal panuje moda na wycinanie drzew i zastępowanie ich placami z płyt chodnikowych? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzyła się architekt Marta Sękulska-Wrońska.
Pan Kazimierz od 40 lat sprzedaje balony na wrocławskim rynku i z tego żyje. Praca ta stanowi też dla niego formę terapii. Pewnego dnia spłonął samochód, w którym miał cały zapas towaru. Okazało się, że nie został sam. Poznajcie tę niezwykłą historię.
Od kilku lat ekologia gra coraz większą rolę w naszym życiu. Polacy chętniej kupują towary, które pozytywnie wpływają na naszą planetę. Niestety, okazuje się, że pomimo dobrych chęci, często dajemy się nabrać nieuczciwym sprzedawcom, którzy zachwalają swoje produkty jako ekologiczne, mimo że wcale takie nie są. Dowiedz się co to jest "greenwashing" i jak nie nabrać się na "ekościemę".
"... Chodzi przecież o spotkanie, z którego wszyscy mają wyjść zadowoleni". Trudno o lepszą szkołę targowania niż marokański bazar! Monika Mariotti, po krótkim szkoleniu, rzuciła się na głęboką wodę. Czy udało się jej zdać ten trudny egzamin? Zobaczcie!
Według statystyk w Polsce jest najwyższy na świecie wskaźnik przedsiębiorczości kobiet. Mimo to ich firm jest dwa razy niż firm prowadzonych przez mężczyzn. Dlaczego? Z jakimi problemami muszą się mierzyć panie, które prowadzą własny biznes? Co zrobić, by przetrwać na rynku? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Katarzynę Wierzbowską, która prowadzi fundację wpierającą kobiety zakładające własny biznes, menadżerkę Patrycję Strzelecką i prowadzącą własną firmę Annę Skórzyńską.