Był jednym z najgroźniejszych seryjnych morderców i przestępców seksualnych.
25 lutego informowaliśmy, że na klatce schodowej jednego z budynków zlokalizowanych w śródmieściu Warszawy znaleziono leżącą bez ubrań, nieprzytomną kobietę. Obywatelka Białorusi została zgwałcona.
Dom może stać się piekłem, kiedy mieszka tam nieletnia ofiara i jej oprawca, a zarazem członek najbliższej rodziny.
Wśród 2 tys. ofiar była pacjentka szpitala, w którym pracował.
Na długiej liście również Gibson i Travolta. Kto jeszcze?
Do tej pory w Polsce wizerunek i dane osób podejrzewanych lub skazanych za przestępstwa na tle seksualnym były, co do zasady, chronione. Od 1 października tego roku to ma się zmienić, ponieważ tego dnia ruszy w internecie rejestr przestępców seksualnych. O jego zaletach i wadach rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: vlogerem Rafałem Jarząbkiem, który pomógł policji złapać pedofila i jest sceptycznie nastawiony do pomysłu wprowadzenia rejestru, adwokat Elizą Kuną i wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem. Czy rejestr będzie na bieżąco aktualizowany? Jakie dane będzie zawierał? Jak długo będę one ujęte w rejestrze?
Sąd zdecydował, że Leszek Pękalski po odbyciu 25 lat kary więzienia trafi do ośrodka zamkniętego w Gostyninie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kryminologa prof. Brunona Hołysta, aby zapytać, na jakiej podstawie Wampir z Bytowa został uznany za niebezpiecznego, jakie są przyczyny jego zaburzeń, czy terapia w jego przypadku może przynieść pozytywne efekty i jak w innych krajach traktują przestępców seksualnych.