40-latka waży ponad 250 kilogramów. Czy uda jej się pokonać chorobę? "Moim marzeniem jest zjechać do 130 kg"
Pani Katarzyna waży ponad 250 kilogramów. Od czerwca nie jest już w stanie chodzić i jedynie leży w łóżku. Czy 40-latce uda się wyjść z otyłości monstrualnej?
Pan Janusz doszedł do wagi 175 kg. Dietetyk kliniczny: "Polacy mają dwie wady, jeśli chodzi o jedzenie". Jakie?
Otyłość brzuszna - zwana też trzewną - to szczególnie groźny rodzaj otyłości, ponieważ w jej przypadku otłuszczeniu ulegają także narządy wewnętrzne w jamie brzusznej. Doskonale o tym wie Janusz Wiśniewski, który wielokrotnie próbował walczyć z nadwagą, ale kiedy w czasie pandemii przytył do 175 kg, stwierdził, że tym razem musi na poważnie wziąć się za siebie. Nad jego zdrowiem czuwa dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny.
Wracamy do historii Małgorzaty Kępińskiej, która ciągle odczuwała niepohamowany głód, a wszystko przez operację, którą przeszła, gdy była mała. W czasie operacji wycięcia guza mózgu uszkodzona została część odpowiedzialna za uczucie sytości. Kilka miesięcy temu Małgosia przeszła specjalistyczną operację, która miała jej pomóc w zapanowaniu nad "wilczym głodem". Jak czuje się po operacji? O tym Małgosia i jej rodzice opowiedzieli w programie Dzień Dobry Wakacje.
Gwit: "Otyłość pokonała mnie, kiedy byłam najchudsza"
Dominika Gwit rok temu przeszła niesamowita metamorfozę. Aktorka schudła 50 kg. Niestety po zakończeniu diety kilogramy szybko wróciły. Czy efekt jo-jo był dla niej porażką? Dlaczego zdecydowała się wydać książkę? W jakiej jest dziś formie? Z Dominiką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.