porady medyczne

  porady medyczne

  Obecnie mówimy o zagrożeniu SARS-CoV-2 i to wirus przyciąga naszą uwagę, tymczasem zapominamy, że bez przerwy w skryty sposób najbardziej zagrażają nam nowotwory. 15 września obchodziliśmy Europejski Dzień Prostaty, który ustanowiło Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Ważne jest, by zwiększać świadomość na temat chorób gruczołu krokowego i zachęcać mężczyzn do profilaktyki.

  Czy to prawda, że ciężarna kobieta nie może przyjmować żadnych środków znieczulających? Co na to nasz ekspert, doktor Piotr Gryglas? Dlaczego dla dziecka w łonie matki najniebezpieczniejszy jest pierwszy trymestr?

  O problemie nawracającej opryszczki rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN doktorem Piotrem Gryglasem. - Często wirusy opryszki ukazują nam wewnętrzne choroby danego pacjenta, czyli osoba, która ma przewlekłą anemię, stres, inną przewlekłą chorobę w sobie, może osłabniać swój organizm i ujawniać rozwój wirusa - wyjaśnia dr Piotr Gryglas. Pamiętajcie, że przewlekły stres bardzo osłabia naszą odporność.

  Jakich badań możemy się domagać trafiając do szpitala? O czym mówią podstawowe badania krwi? Na czym polega tzw. badanie podmiotowe i przedmiotowe? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy internistę dr. Piotra Gryglasa. Jakie zagrażające życiu choroby rozpoczynają się bardzo niewinne?

  Czy wiedzieliście o tym, że przy zabiegu „in vitro” można zaplanować płeć dziecka? Taka manipulacją płcią dziecka pojawiła się po raz pierwszy w Chinach w latach 70. Teraz stosowana jest m.in. w USA. Czy w Polsce zdarzają się przypadki manipulowania płcią dziecka? Czy do dr. Romualda Dębskiego, ginekologa i położnika zgłoszają się pary, które chcą mieć dziecko konkretnej płci?

  Nieustanne zmęczenie, ciągłe uczucie bólu i ciężkości nóg to pierwsze objawy powstawania żylaków. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, choć u tych pierwszych występuje częściej. Jak zapobiegać żylakom? Co robić, gdy już je mamy? O tym ekspert Dzień Dobry TVN Piotr Gryglas, lekarz internista.