Osoby, które w ostatni czasie wymagały specjalistycznego leczenia i przebywały w szpitalu mogą się spodziewać telefonu od Narodowego Funduszu Zdrowia. Ankieterzy będą pytać m.in. o opinie na temat wyżywienia, czystości i komunikacji z personelem.
12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Jak tak naprawdę wygląda ich codzienność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Radosław Romanek, pielęgniarz z Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca, Anna Gąsior, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii dorosłych w szpitalu MSWiA dla pacjentów covidowych i autorka bloga oraz Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
Jak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu w Miami, kobiety zgłaszające taki sam poziom bólu jak mężczyźni są traktowane mniej poważnie, ich skargi są bagatelizowane, a cierpienie uznawane za mniej intensywne. To prowadzi do różnic w sprawowaniu opieki medycznej nad przedstawicielami poszczególnej płci. Dlaczego tak jest?
Nocna i świąteczna pomoc lekarska jest udzielana w dni powszednie po godz. 18.00 oraz w dni wolne od pracy. Gdy nie ma zagrożenia życia, możemy udać się po poradę do najbliższego punktu. Gdzie szukać spisu placówek udzielających pomocy medycznej?
Od 1 października nastąpią zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej. Jakie? Czy zmiany będą korzystne dla pacjenta? O tym mówiła w Dzień Dobry TVN Rzecznik Prasowy NFZ Sylwia Wądrzyk.