Omenaa Mensah

  Omenaa Mensah

  Okazuje się, że podczas wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej nie mniej ważne, co same wyniki, istotne są kreacje z czerwonego dywanu. Gwiazdy, by skupić na sobie uwagę fotoreporterów przygotowują się do Oscarów na wiele miesięcy przed galą. Czy nie jest to zbyt powierzchowne? Do czego są w stanie posunąć się gwiazdy, by ich kreacje były przez długi czas komentowane w mediach? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Niektórzy nie przepadają za Walentynkami i dlatego ich nie obchodzą. A jak jest w przypadku Doroty Gardias, Małgorzaty Rozenek, Radka Majdana, Kasi Cichopek, Natalii Siwiec i Kasi Warnke? Czy Omenaa Mensah ma z kim spędzić tegoroczne Walentynki? A co tego dnia dostaje zazwyczaj Marcin Prokop? Okazuje się, że nasz prowadzący ma swoją nieśmiałą księżniczkę :) Z gwiazdami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Marzeniem Omeny Mensah jest wybudowanie szkoły w Afryce. Pomysł ten wsparły niektóre gwiazdy. Jakie? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Czy gwiazdy zaklinają rzeczywistość? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała o to Weronikę Książkiewicz, Martę Dąbrowską, Patricię Kazadi, Edytę Olszówkę, Omenę Mensah, Tomasza Olejniczaka, Justynę Steczkowską.

  Co łączy Omenę Mensah i Justynę Steczkowską z pięknymi, marokańskimi pejzażami oraz edukacją w Ghanie? Jak, zdaniem naszych gości, powinno wyglądać "mądre pomaganie"? Na co przeznaczone zostaną pieniądze, które uda się zebrać dzięki inicjatywie Omeny Mensah? Zobaczcie! Pomożecie?

  Na północy Afryki odbyła się niezwykła sesja zdjęciowa. Jej efekty znajdziemy w kalendarzu, z którego dochód ma zostać przekazany na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Do projektu Omenaa Mensah zaprosiła polskie gwiazdy i znanych projektantów. Czy trudno było ich namówić na współpracę? Studio Dzień Dobry TVN odwiedziła pomysłodawczyni akcji - Omenaa Mensah oraz Weronika Książkiewicz i Tomasz Olejniczak.

  Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan postanowili się zaangażować w jedną z akcji charytatywnych fundacji Omeny Mensah. Będzie ona polegała na budowie szkoły dla afrykańskich dzieci. Czy w związku z akcją Małgorzata pojedzie do Afryki? Jakie inne gwiazdy postanowiły wziąć udział w akcji? Mamy też dobrą informację dla fanów Małgosi - otóż będzie miała swój nowy program. Jaki?

  Gość Dzień Dobry TVN Chi-Chi Ude projektuje kolorowe marynarki inspirowane Afryką. U nas pokazała kilka ciekawych stylizacji, w których główną rolę odgrywały jej modowe cudeńka. Z czym można nosić zaprojektowane przez nią marynarki? Dlaczego Chi-Chi zajęła się modą afrykańską? Czy wzory i kolory mają związek z plemieniem, z którego pochodzi?

  Fundacja Omeny Mensah zorganizowała sesję zdjęciową ze znanymi osobami, która ma promować ideę tolerancji. Czy Dorota Gardias, Tomasz Kowalski, Jacek Pałasiński, Michał Piróg, Jakub Porada, Andrzej Sołtysik, Tomasz Olejniczak często spotykają się z objawami nietolerancji? Zapytała ich o to dziennikarka Dzień Dobry Agnieszka Jastrzębska.

  To tytuł fraszki wymyślonej przez Omenę Mensah. Dziennikarka rozmowie z Agnieszką Jastrzębską przyznała, że ma do siebie ogromny dystans. Co sądzi o żartach dotyczących różnorodności? Czy takie żarty ją bawią? Czy my, Polacy, jesteśmy rasistami?

  Do Ghany, kraju swojego ojca, jeździ regularnie od roku. Omenaa Mensah założyła również fundację, której celem jest wybudowanie w Ghanie szkoły. Czego potrzebują tamtejsze dzieci? O czym marzą? W studiu Omenie towarzyszył ks. Piotr Wojnarowski. Misjonarz od 12 lat mieszka w Ghanie, współpracuje tam z ośrodkiem, gdzie opiekuje się dziećmi, które padły ofiarą handlu. Jak pomóc dzieciakom tak ciężko potraktowanym przez los?

  Dzień Dobry TVN zawsze blisko naszych widzów. Coś na poranną pobudkę - do pionu postawi nas joga i pilates. Coś dla ludzi wielkiego serca - zobaczcie, jak Omenaa pomaga afrykańskim dzieciom. Coś dla dbających o linię - co to za życie, kiedy kalorie idą w dół, a waga w górę? A na koniec coś, co wywoła uśmiech, a będzie to uśmiech jednego z naszych widzów. Bądźcie z nami o 8.00!

  Samiloby Ajeki razem z mamą przeprowadza w przedszkolach warsztaty, podczas których uczy dzieci tolerancji. Jak wyglądają te spotkania? O czym opowiada wówczas siedmioletnia dziewczynka? Jak dzieci reagują na jej kolor skóry? O co przedszkolaki pytają Sami? Co warsztaty dają samej siedmiolatce? I kto namówił Katarzynę Wujczyk i jej córkę do projektu? Sami razem z mamą pojawiła się w studiu Dzień Dobry TVN.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN byliśmy na przyjęciu z okazji 20. urodzin telewizji Canal+. Dlatego Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy, które przybyły na tę uroczystość o to, co wtedy robiły. Co powiedziała jej Omenaa Mensah, Magda Mołek i Arkadiusz Jakubik? A co Wy robiliście 20 lat temu? :-)

  W tym roku odbył się XVI Charytatywny Bal Dziennikarzy. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Na co zostaną przeznaczone zebrane w czasie balu pieniądze? Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała o to Katarzynę Kolendę-Zaleską, Monikę Olejnik, Kingę Rusin, Aldonę Wejchert, Omenę Mensah, Michała Piróga, Annę Dymną i prezesa Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy Mateusza Hładkiego.

  Kim jest współczesny dżentelmen? Jakie powinien mieć cechy? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska zapytała o to gwiazdy przybyłe na wernisaż kalendarza Dżentelmeni 2015 r. Wśród nich byli: Maciej Musiał, Omenaa Mensah, Marcin Bosak, Karolina Malinowska, Alicja Bachleda-Curuś i Olivier Janiak.

  Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer - jak sam twierdzi - geniuszem nie jest. Potwierdzają to oceny na świadectwach szkolnych. Ale po lekturze książki Omeny Mensah o motywacji miał nadzieję, że może gdzieś ten jego geniusz się czai. W końcu podobno świetny pianista Rafał Blechacz też orłem w szkole nie był, a konkurs im. Fryderyka Chopina wygrał. Tak przynajmniej twierdziła Omenaa. Czy jej teoria się potwierdziła?

  Wiele mam lubi wydawać dużo pieniędzy na swoje dzieci. Czy należą do nich: Omenaa Mensah, Dorota Gardias, Monika Mrozowska, Agata Rubik i Viola Kołakowska? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Omenaa Mensah przyszła na bal Fundacji TVN "nie jesteś sam" w towarzystwie zupełnie nowego mężczyzny... Kim był jej towarzysz? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Co Omenaa Mensah przekazała na aukcję charytatywną, która odbyła się podczas balu?

  Beata Pawlikowska, Piotr Rubik, Ewa Kasprzyk, Hanna Bakuła, Omenaa Mensah, Andrzej Sołtysik. Agnieszka Jastrzębska była na Targach Książki w Warszawie. Dlaczego celebryci tak chętnie piszą książki?

  Omenaa Mensah spotkała krawca króla. Przyjechał do Polski, nie tylko, by pomierzyć Polaków! Jak doszło do tego, że został krawcem króla Ghany?

  Król Ghany - Asantehene Otumfuo Osei Tutu II zaprosił ją na uroczystości związane z jego osobą. Omenaa Mensah po raz pierwszy zobaczyła swoją drugą ojczyznę. Jakie stereotypy panują na temat Afryki?

  Wkrótce Omenaa Mensah wyruszy w podróż życia... do Ghany - kraju, z którego pochodzi jej ojciec. Została zaproszona na urodziny przez samego króla Aszanti. Zobaczcie, jakie prezenty przygotowała dla króla i jego żony i w jakich kreacjach wystąpi na dworze królewskim. A co dla króla w prezencie urodzinowym przygotowuje królowa Elżbieta?

  Nową miłością Omeny Mensah jest... Afryka, z której niedawno wróciła. Była to jej pierwsza podróż na ten kontynent. Dlaczego uważa, że była to dla niej jedna z ważniejszych podróży w życiu? Kto ją powstrzymywał przed wyjazdem do Afryki? O tym rozmawiała z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską.

  Dlaczego gwiazdy piszą książki i ile na tym zarabiają? O to Agnieszka Jastrzębska zapytała m.in.: Marcina Mellera, Omenę Mensah, Ewę Chodakowską i Ryszarda Kalisza. Nad jaką książką pracuje Ryszard Kalisz? Kiedy ukaże się nowa książka Moniki Jaruzelskiej? Czyja książka cieszy się większym powodzeniem - Roberta Lewandowskiego czy Nergala?

  Aparat fotograficzny i telewizor za 10 groszy? To możliwe! Irek Bieleninik na stoku w Białce Tatrzańskiej wyjaśnił prezenterce pogody Omenie Mensah, co zrobić, by tak cenne przedmioty wylicytować za grosze.

  Omenaa Mensah napisała książkę. O czym, poza uwodzeniem ludzi? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska przepytała prezenterkę pogody na tę okoliczność. Paulina Krupińska o Alicji Bachledzie - Curuś. Czy, jak donoszą tabloidy, panie bardzo się nienawidzą?

  Omenaa Mensah i niezwykła sesja zdjęciowa w cyrku. Były kozy, foki, wielbłądy i słonie. Izabela Janachowska o swoim ślubie, Michał Żebrowski po raz drugi został ojcem oraz wiemy, kto zasiądzie w jury "Project Runway". O tym wszystkim, specjalnie dla Dzień Dobry TVN, tropicielka najświeższych newsów ze świata show-biznesu Agnieszka Jastrzębska.