Od ponad pół roku w Polsce obowiązują przepisy, które pozwalają wojsku przejąć prywatne samochody. W ostatnim czasie zostały one doprecyzowane i jeszcze zwiększyły uprawienia służb.
Czy to szansa na podwyższenie jakości pomocy psychologicznej w Polsce? W jaki sposób ograniczy działania tzw. pseudo-specjalistów?
Nowy projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych zakłada między innymi wprowadzenie centralnego rejestru grobów i miejsc spoczynku, rejestru cmentarzy oraz elektronicznej karty. Rząd tłumaczy, że obecne przepisy mają już 60 lat, dlatego trzeba je dostosować do nowych czasów.
Rodzic od narodzin do osiągnięcia stanu pełnoletności odpowiada za swoje dziecko. W chińskim parlamencie rozważane jest zaostrzenie praw względem rodziców tych dzieci, które popełniają przestępstwa. Celem jest nauka odpowiedniego wychowania chińskiego obywatela. Kto może czuć się zagrożony?
„Opiera się tylko na marzeniu”.
Wolne media to wolny wybór każdego z nas - co zamierzamy oglądać, czytać czy słuchać. 10 lutego w symboliczny sposób zobaczyliśmy, co się stanie, jeżeli zabraknie w nich niezależności. TVN stał się częścią akcji "Media bez wyboru", będącej protestem przeciwko planowanej przez rząd obciążającej je daninie. Dlaczego ten podatek może doprowadzić do poważnych turbulencji na rynku? W naszym programie wyjaśniał to Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.
Długotrwałe zwolnienia lekarskie i ich przedłużanie to zmora ZUS-u i jego finansów. Rząd podejrzewa, że część L-4 jest "załatwiana". W związku z tym postanowił ukrócić proceder pobierania nienależnych świadczeń. Stosowne zmiany w ustawie są już gotowe.
1 lipca 2018 zacznie obowiązywać nowa ustawa o imprezach turystycznych. W ustawie pojawiły się bardzo ważne dla klientów biur podróży zapisy. Nowe regulacje są skierowane nie tylko do biur podróży, ale mogą dotyczyć również właścicieli obiektów noclegowych. Co to dla nas, klientów oznacza? O to zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN Mateusza Walczaka z TVN24 BiS.