Kobiety coraz częściej stawiają na naturalność i rozstają się z maszynką do golenia, tym samym wspierając ruch "body positive". Niestety, zdarza się, że z tego powodu spotykają się z nieuzasadnionym hejtem. Najlepiej przekonała się o tym TikTokera Daria Górska, która od dwóch lat nie goli nóg. - Jezu, ja to bym w takich nogach nigdy z domu nie wyszła! - usłyszała w pociągu.
Szczególnie w sezonie wiosenno-letnim panie, ale i panowie będą coraz chętniej korzystać z zabiegów usuwania włosów z nóg, pach, czy okolic bikini.
Wiele kobiet w ciąży rezygnuje z golenia miejsc intymnych. To, co powstrzymuje je przed sięgnięciem po maszynkę czy depilator to obawy przed podrażnieniami i skaleczeniami. Popularna na TikToku położna powiedziała, jak w sześciu krokach wykonać bezpieczną depilację. Jej filmik stał się hitem w sieci.
Jak to wpłynęło na jej kontakty z mężczyznami?
Względy estetyczne i higieniczne powodują, iż coraz częściej golimy nie tylko nogi czy pachy, ale także nasze miejsca intymne. Z możliwości usuwania niechcianego owłosienia korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kwestią najistotniejszą jest, jak robić to właściwie.
Gładka skóra w okolicy narządów płciowych to dziś priorytet dla wielu pań i panów. Zadbane okolice intymne pozwalają na noszenie modnej bielizny i kostiumów kąpielowych, często też podnoszą atrakcyjność w oczach partnera seksualnego. Golenie miejsc intymnych jest jednak trudną sztuką, a nieprawidłowo wykonane może powodować podrażnienia. O czym należy pamiętać, zabierając się za zabieg?
Truskawkowe nogi są problemem, z którym zmaga się wiele kobiet. Jest to utrapienie pod względem estetycznym, które może też prowadzić do kłopotów zdrowotnych. Jak je skutecznie wyeliminować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr Agnieszka Bliżanowska, specjalistka dermatolog i ekspertka medycyny estetycznej.
Okazuje się, że kobiety muszą więcej płacić za niektóre produkty. Na przykład maszynki do golenia dla mężczyzn są tańsze niż tak samo wykonane maszynki dla kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Widzom Dzień Dobry TVN wyjaśniła to psycholog społeczna Ewa Jarczyńska-Gert.