W 2017 roku odnotowano w Polsce prawie 33 tys. wypadków drogowych. Jak zmniejszyć tę liczbę? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN specjalistą ds. bezpieczeństwa Mariuszem Sokołowskim.
Kilka dni po zamordowaniu 17-letniej Alicji z Rybnika ktoś włamał się na jej profil na jednym z portalów społecznościowych i zaczął pisać do znajomych dziewczyny. Publikował też zdjęcia oraz filmy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy specjalistę ds. bezpieczeństwa w sieci Mariusza Sokołowskiego, aby zapytać, jak chronić się przed kradzieżą tożsamości na portalach społecznościowych i jakich danych nie zamieszczać w sieci. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego nie należy korzystać z Wi-Fi w miejscach publicznych.
W nocy z soboty na niedzielę w Świdniku młody, pijany kierowca śmiertelnie potrącił rodzinę z dzieckiem. Sprawca z miejsca zdarzenia zbiegł, jednak został już zatrzymany. Okazuje się, że na polskich drogach dochodzi średnio do dwóch śmiertelnych wypadków dziennie. Rodzina kierowcy ze Świdnika próbowała zatuszować dowody wypadku. Dlaczego jest tak wysokie przyzwolenie na pijanych kierowców? Czy programy prewencyjno-edukacyjne nic nie dają? Czy wysoka grzywna rzędu 20 tys. zł mogłyby to zmienić? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Mariusza Sokołowskiego.
Hanna Lis w emocjonalnych wpisach zamieszczonych w internecie podzieliła się informacją na temat przykrego zdarzenia, którego doświadczyła jej mama. Otóż seniorka została naciągnięta przez osobą podszywającą się pod znaną firmę telekomunikacyjną. Sprawa nie jest odosobniona - ofiarami podobnych oszustw padają w Polsce inne starsze osoby. Jak się ustrzec przed takimi wyłudzeniami? O szczegółach sprawy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z adwokat Elizą Kuną i dr Mariuszem Sokołowskim z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie UW.
Dane klientów czterech dużych banków wyciekły do darknetu i zostały wystawione na sprzedaż. Czy możemy się chronić przed tego typu kradzieżami? Co nam grozi, kiedy nasze dane zostaną skradzione? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN eksperta ds. bezpieczeństwa w sieci Mariusza Sokołowskiego.
Policjant to jeden z bardziej stresujących zawodów. W Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Robert Rutkowski i dr Mariusz Sokołowski mówili, jak presja wpływa na życie funkcjonariuszy i na co są narażone rodziny policjantów.
Złodzieje sklepowi to plaga. Potrafią wynieść niemal wszystko. Jakie mają sposoby na przechytrzenie sprzedawców i osób okradanych? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dr Mariusz Sokołowski z UW. Obok niego usiadł na kanapie muzyk i satyryk Krzysztof Skiba. Co ma wspólnego z tematem? Zobaczcie, o co apelowała Dorota Wellman.
Czy komisariat policji to odpowiednie miejsce dla kalendarza z roznegliżowanymi modelkami? Dlaczego mężczyźni wieszają plakaty z gołymi paniami w miejscu pracy, a nie robią tego w domu? W Dzień Dobry TVN były rzecznik policji Mariusz Sokołowski powiedział, jak władze walczą z tym na komisariatach, a psychiatra Maja Polikowska-Herman - dlaczego się tam w ogóle pojawiają.
Jakiś czas temu głośno było o sprawie czteroletniego Daniela Pełki, który został zagłodzony przez swoich rodziców. Rzecz się działa w Wielkiej Brytanii. Obywatele tego kraju uważają, że tej tragedii można było uniknąć, gdyby państwo wcześniej zainterweniowało. Postanowili więc zebrać podpisy, by zmienić prawo. Czy historia polskiego chłopca ocali inne dzieci? O komentarz poprosiliśmy gości dzień Dobry TVN: terapeutkę z Fundacja Dzieci Niczyje Jolantę Zmarzlik oraz byłego Rzecznika Prasowego Komendanta Głównego Policji dr Mariusza Sokołowskiego.
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz odwiedziła Mariusza Sokołowskiego w Londynie. To tam były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji mieszka z rodziną. Jak wygląda ich londyńska codzienność? Mariusz Sokołowski jakiś czas temu odszedł ze służby, pomimo tego wciąż pracuje w Warszawie. Czym się teraz zajmuje? Czy zwolnił tempo?
Odchodzi z policji bo "Częściej chce być razem z rodziną". Najbardziej znany polski policjant, Mariusz Sokołowski, rezygnuje ze stanowiska rzecznika Komendanta Głównego Policji. Jakie plany i marzenia chce zrealizować w najbliższym czasie, czy nie będzie mu brakowało bycia "twarzą policji", jakie błędy popełnił jako rzecznik i za co był nominowany do nagrody "Złotej Pały"?
Ewa Drzyzga w programie "Rozmowy w Toku" porozmawia dziś z nastolatkami, którzy otwarcie przyznają się do tego, że zażywają dopalaczy. Jak się po nich czują? Po co to robią? Czy wiedzą co wciągają? Czy zdają sobie sprawę z konsekwencji jakie niosą za sobą dopalacze? A do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Agnieszkę Jędrzejewską, matkę nastolatka uzależnionego od dopalaczy, Mariusza Sokołowskiego, Rzecznika Prasowego Komendanta Głównego Policji oraz Prof. Mariusza Jędrzejko, socjologa, który od lat prowadzi badania na temat uzależnień.
Gdy żołnierz Bartłomiej Zgłobiś zauważył samochód prowadzony przez pijanego, postanowił go zatrzymać. Kierowcę obezwładnił i zawiadomił policję. Czym jest zatrzymanie obywatelskie? Czy każdy z nas może zatrzymać przestępcę? Jakich środków można wówczas użyć? Kiedy należy zawiadomić policję? W jakich sytuacjach narażamy się na odpowiedzialność karną? Studio Dzień Dobry TVN odwiedził Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.
Filip Chajzer tak przejął się historią biznesmena z Podhala, któremu włamano się do domu w święta i skradziono ponad 2 miliony złotych, że postanowił sprawdzić, gdzie Polacy trzymają kasę. W skarpecie czy może w gruncie? W pralce, karniszu, bucie czy nodze od krzesła? W roli ekspertki wystąpiła Pani Jola z Warszawy. Zaś rzecznik Komendy Głównej Policji przygotował krótki instruktaż dla złodzieja. Zobaczcie, gdzie nie powinniśmy trzymać pieniędzy i dlaczego niektórzy trzymają "kapustę" w domu! :-)
Już dziś, w Zielonej Górze, początek sezonu żużlowego. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z wiernym kibicem żużla i zarazem Rzecznikiem Policji Mariuszem Sokołowskim oraz z Gabrielem Waliszko - dziennikarzem nc sport - nc+. Na czym polega magnetyzm tego sportu, że przyciąga ludzi różnych proweniencji, w różnym wieku, różnej płci i o odmiennej zasobności portfela?