malarstwo

    malarstwo

    Krzysztof Musiał to jeden z najbogatszych ludzi biznesu w Polsce i największy polski kolekcjoner dzieł sztuki. Kiedy postanowił rozstać się z biznesem zajął się swoją drugą, lecz nie mniejszą miłością - sztuką. Biznesmen jest także fascynatem opery. Krytyk sztuki Łukasz Radwan gościł w jego domu i miał okazję zobaczyć wyjątkowe zbiory malarstwa i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

    Ania Starmach, zwyciężczyni pierwszej edycji "Gotuj o wszystko", miłośniczka gotowania, ale także historyk sztuki, przygotowała w kuchni Dzień Dobry TVN owoce morza zainspirowane obrazem Meli Muter „ Martwa natura z krabami”.

    Obrazy z pierwszej swojej wystawy sprzedał za łączną kwotę 17. tysięcy funtów. Porównywany do Moneta i Picassa. Jest ustawiany w szeregu obok takich cudownych dzieci malarstwa jak: Michał Anioł, Leonardo da Vinci i Rafael Santi . 9 - letni Kieron Williamson mieszka w Anglii. Kiedy talent chłopca ujrzał światło dzienne?

    Kiedy miał dwanaście, tak kunsztownie i precyzyjnie kopiował dzieła renesansowego malarstwa, że mógłby zostać fałszerzem. Jednak Vincent Desiderio został malarzem, wymienianym za życia w podręcznikach historii. Na jego płótnach notorycznie pojawia się jego ukochany syn Sam, który na skutek zaniedbania personelu medycznego, cierpi na porażenie mózgowe. W studiu Dzień Dobry TVN krytyk filmowy Łukasz Radwan przybliżył nam postać i dzieła nowojorskiego artysty.