Wszystko zacznie się w czwartkowy wieczór (23 lutego). Czy jest się czego obawiać?
Burze niektórych przerażają, innych fascynują. Wiele osób jest zaintrygowanych tym zjawiskiem pogodowym i pragną obserwować je z bliska, stając się tzw. łowcami burz. Niestety, coraz więcej dzieci również wyrusza w środek gwałtownych wyładowań. Jakie niesie to za sobą zagrożenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział łowca burz, który prowadzi grupę hobbystyczną Burze Podkarpacia, Piotr Witek.
Letnie deszcze i burze potrafią pojawić się w nawet najbardziej niespodziewanych momentach. Ulewy często "łapią" nas w chwilach, gdy jesteśmy na nie najmniej przygotowani. Wiele osób stara się unikać tego typu zjawisk atmosferycznych. Są jednak tacy, którzy zawodowo tropią burze i tornada. Na czym polega ich praca?
W Polsce w okresie wiosenno-letnim dochodzi do gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Jak zachować się podczas burzy, kiedy jesteśmy na otwartej przestrzeni i nie mamy możliwości schronić się przed nią w budynku? Czy w czasie wyładowań atmosferycznych należy wyłączać z sieci sprzęt elektroniczny? A telefon komórkowy? Zamykać okna? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Grzegorza Zawiślaka ze Stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.
Sezon urlopowy za pasem, więc wszyscy chcielibyśmy znać odpowiedź na pytanie: kiedy tego lata będzie ładna pogoda? W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy spytać o to łowców burz: Krzysztofa Piaseckiego i Grzegorza Zawiślaka. W co "łapią burze"? Jakie dane zbierają i do czego są one potem wykorzystywane? Specjaliści od złej pogody powiedzieli również, jak zachować się podczas burzy, która zastała nas w górach lub na środku jeziora.