W sytuacji, kiedy człowiek umiera szybka reakcja i pomoc są najważniejsze. Niestety wiele osób - zamiast przystąpić do reanimacji - woli się przyglądać, a nawet nagrywać zdarzenie, którego są świadkami. Dlaczego niechętnie udzielamy innym pierwszej pomocy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem społecznym dr Konradem Majem, ratownikiem medycznym Arielem Szczotokiem i Mariuszem Niwińskim, który udzielił pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Opowiedział nam o tym zdarzeniu. Dowiedzieliśmy się również, jak się zachować, kiedy jesteśmy świadkami wypadku.
Nastąpił powrót do dawnych wierzeń i tradycji słowiańskich. Czym to jest spowodowane? Czy ruchy pogańskie mają szansę na rozwój? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psychologa społecznego dra Konrada Maja.
Wiele osób twierdzi, że do perfekcji opanowało wielozadaniowość. Tymczasem są naukowcy, którzy twierdzą, że nie istnieje coś takiego. Do tej grupy należy gość Dzień Dobry TVN psycholog społeczny dr Konrad Maj. Dlaczego według niego lepiej skoncentrować się na jednym zadaniu niż na wielu naraz?
"Henryk" to nowy typ klienta. Czym się charakteryzuje? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN: youtuberkę Dominikę Zasiewską, psychologa społecznego dra Konrada Maja i trenera biznesu Miłosza Brzezińskiego. Czy któryś z naszych gości jest "Henrykiem"?
W studiu Dzień Dobry TVN psycholog społeczny dr Konrad Maj, wychowana w małym miasteczku Magdalena Kucharska-Moryc i Michał Baryza, który pochodzi ze wsi. Dlaczego opuścili swoje rodzinne miejscowości? Czy planują tam wrócić? Życie w takich miejscach jest tańsze, a ich mieszkańcy są dużo mniej zestresowani. Czy w przyszłości będziemy uciekać z dużych miast?
W Poznaniu student zaatakował tasakiem profesora Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa społecznego dr Konrada Maja, który powiedział, skąd się bierze agresja wśród uczniów i studentów oraz jak rozładować napięcie psychiczne.
Czytanie cudzej korespondencji zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Co skłania nas do skontrolowania telefonu partnera, do przeczytania jego sms-ów? Czy takie zachowanie jest powszechne? Jaki procent polskiego społeczeństwa stosuje tego typu "kontrolę"? O zaufaniu i kontroli rozmawialiśmy z Katarzyną Warnke, Odetą Moro i dr. Konradem Majem, psychologiem społecznym. Zdarzyło się Wam przeczytać sms-y w telefonie partnera?